Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Z Fold 6?

Wymiana wyświetlacza
fot.iFixit.com

Przez rynek napraw telefonów w ostatnim czasie przechodzi istny tajfun. Zmiany widzimy niemalże na każdym kroku. Wśród nich zmieniają się również ceny napraw odpłatnych. W zapowiadanym na rynku smartfonie Samsung Galaxy Z Fold 6 wymiana wyświetlacza nie będzie droga. Tego możemy być pewni.

Ile będzie kosztować wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Z Fold 6?

Nie bez powodu od razu wskazuje na ekran. Jest to jeden z najczęściej uszkadzanych elementów w smartfonach. W przypadku telefonów z rodziny Fold składany ekran nie należy do najtańszych, ale jestem przekonany, że producent zacznie zmieniać podejście w tym zakresie. Skąd taka pewność? Naciski ze strony Unii Europejskiej to coś, czego nie da się zlekceważyć. Nowe prawo do naprawy wyraźnie wywraca rynek napraw telefonów. Samsung jak większość producentów już od dłuższego czasu przygotowuje się do wdrożenia nowych zasad zgodnych z przepisami, które w ciągu 2 lat mają się pojawić w krajach europejskich. Samsung w ostatnim czasie jest dość mocno na widelcu w kwestii napraw telefonów. Zaczęło się od zakończenia współpracy z iFixit i mało pochlebnych słowach ze strony amerykańskiego partnera serwisowego. Jeśli zastanawiacie się co to dokładnie ma wspólnego z wymianą wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Z Fold 6 to zapewniam Was, że ma. Te oraz inne czynniki będą wywoływać presję na producencie, aby naprawy odpłatne były tańsze, przystępne dla konsumentów. W związku z powyższym odpłatna wymiana wyświetlacza (składanego) w telefonie Samsung Galaxy Z Fold 6 ciągle będzie wynosić około 2500 zł. Wydaje się to dużo, ale cena odpłatnych napraw zawsze powinna być porównywana z kosztem całego urządzenia. W przypadku zewnętrznego ekranu możemy spodziewać się kosztów około 600-700 zł. Ceny napraw dla tego smartfona nie pójdą gwałtownie w górę. Jeśli pojawiają się jakieś zmiany to z pewnością nie będą one gwałtowne.

Wymiana wyświetlacza

Jestem przekonany, że producent oprócz usługi wymiany wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Z Fold 6 doda coś jeszcze. Będzie to oczywiście możliwa naprawy ekranu. Jest to rodzaj usługi, którą Samsung wprowadził do swojej obsługi serwisowej i jest ona dostępna głównie dla flagowych smartfonów. W takim przypadku koszt naprawy wyświetlacza będzie wynosić około 2000 zł. Są to ciągle duże pieniądze, ale czy tak duże względem ceny zakupu urządzenia? Możemy się spodziewać, że telefon Samsung Galaxy Z Fold 6 będzie kosztował (w najwyższym wydaniu) około 10000 zł. Ocenę opłacalności pozostawiam czytelnikom.

Ceny odpłatnych napraw są przewidywalne tak samo, jak specyfikacja

Powyższe kwoty są jedynie przypuszczeniem cen napraw odpłatnych. Urządzenia nie ma jeszcze oficjalnie na rynku, ale plotki, przecieki i niektóre zdjęcia dowodzą, że telefon na pewno już istnieje i jest gotowy na 10 lipca, czyli dzień premiery. Analizę powyższej wyceny przeprowadziłem na podstawie poprzednich modeli, między innymi naprawy smartfona Samsung Galaxy Z Fold 5. Przeglądając dokładną historię napraw innych Foldów widzimy, że ceny zawsze były bardzo podobne. Zwiększanie kwot nie miałoby również najmniejszego sensu, ponieważ prawo do naprawy będzie wskazywać, aby ceny napraw były przystępne dla wszystkich.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!