Ładny plecak na laptopa? Taki ma być RIVACASE Dijon

(fot. RIVACASE)
(fot. RIVACASE)

Plecaki na laptopy kojarzą się nam z twardym wykończeniem i surowym designem. Firma RIVACASE uważa, że tak nie musi być i pokazuje plecaki Dijon.

RIVACASE Dijon – nieczarny plecak dla informatyka

Do plecaków dla informatyków podchodzę dosyć osobiście. Jako osoba studiująca informatykę widzę je codziennie, sam z nich korzystam i wiem jakie mają zalety. Są też jednak dosyć nudne w kwestii designu. Fakt, mają być funkcjonalne, a nie szczególnie ładne. Można jednak te dwie cechy jakoś przecież połączyć. Dlatego tak szczególnie akurat mnie zaciekawiła informacja prasowa od firmy RIVACASE.

(fot. RIVACASE)
(fot. RIVACASE)

Mowa tu o plecakach RIVACASE Dijon (tak, tak jak musztarda) o dwóch rozmiarach – 25 litrów oraz 30 litrów. Ten pierwszy ma pomieścić laptopa do 15,6″, natomiast drugi aż 17,3″. Są wykonane z wodoodpornej tkaniny, pokrytej chroniącą przed wilgocią powłoką PU. Jednocześnie plecaki mają być dobrze wentylowane, co miałoby pozwolić przechowywać w nich np. strój sportowy. Jest też wydzielona przestrzeń na tablet.

Warto jednak zwrócić uwagę, że plecak ma formę worka i to do głównej kieszeni wkładamy wszelkie najważniejsze przedmioty, w tym laptopa. Ten ma nieco wydzieloną przestrzeń, ale nie taką własną jak w innych plecakach. Jestem ciekawy jak to rozwiązanie się sprawdza i czy, przede wszystkim, jest bezpieczne dla laptopa, ponieważ nie chciałbym stracić komputera wartego kilka tysięcy złotych.

Możemy też znaleźć mniejszą kieszeń szybkiego dostępu oraz wydzielone kieszenie boczne do przechowywania, na przykład, napoju. Jest też pas piersiowy z gwizdkiem przydatnym w sytuacjach awaryjnych, boczne kieszenie, odpinane paski na klucze, osłona przeciwdeszczowa dla ochrony przed intensywnym deszczem oraz miękkie, oddychające panele tylne i paski, zapewniające komfort noszenia.

RIVACASE Dijon – polskie ceny

Z pewnością plecaki te zwracają uwagę swoim designem, nieco inną formą czy kolorystyką. W Polsce znajdziemy kilka wersji kolorystycznych, w tym niebieską, burgund, burgung czy czarną. Osobiście najbardziej podoba mi się model 15,6″ niebieski oraz 15,6″ burgund. A co z cenami?

  • RIVACASE Dijon 15,6″ – 309 złotych
  • RIVACASE DIjon 17,3″ – 449 złotych

Jak więc widać, ceny nie są przesadzone. Ciekawe jak plecak sprawdza się w rzeczywistości.

>>Tutaj zobaczycie aktualną cenę<<

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!