Ładowanie adaptacyjne na telefonach Pixel z ważną aktualizacją

Google Pixel logo green background

Google znacznie ułatwi korzystanie z funkcji ładowania adaptacyjnego usuwając jedno małe ograniczenie na telefonach Pixel.

Żywotność baterii

Ładowanie adaptacyjne to całkiem sprytna funkcja, która ma na celu przedłużenie żywotności baterii w smartfonie. W założeniu sprowadza się do ograniczenia ładowania, gdy pojemność baterii zostanie uzupełniona do określonego poziomu. Najczęściej jest to 80 procent akumulatora, co pozwala na uniknięcie jego przeładowania. Zdecydowana większość z nas telefony ładuje w nocy, podczas snu. Problem w tym, że w momencie, gdy my śpimy, nasz telefon po pełnym naładowania wciąż jest podłączony do zasilania. Wpływa to bardzo negatywnie na jego żywotność, co ma być powstrzymane przez funkcję ładowania adaptacyjnego właśnie.

Ładowanie adaptacyjne na telefonach Pixel z ważną aktualizacją
Źródło: 9to5google.com

Alarm

Do tej pory jednym z żelaznych wymogów skorzystania z ładowania adaptacyjnego było ustawienie alarmu w budziku telefonu. Samo ładowanie mogło zostać rozpoczęte pomiędzy 21 a 4 rano, jeśli ustawiliśmy pobudkę na czas pomiędzy 3 a 10 rano. Nowa aktualizacja wprowadziła jednak zmiany, które nie wymagają już od użytkownika włączonego żadnego alarmu w telefonie. Zamiast tego, Google wybiera godzinę 7 rano jako czas, kiedy telefon ma być w pełni naładowany. Wynika z tego, nawet jeśli zapomnicie o ustawieniu odpowiedniego alarmu, Wasz telefon będzie rano w pełni naładowany, a do tego odbędzie się to w sposób bezpieczny dla baterii, czyli z włączoną funkcją adaptacyjną.

Źródło: 9to5google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!