Acer zapowiedział nowe modele z linii ConceptD

Acer zapowiedział nowe modele z linii ConceptD

Firma Acer podczas wczorajszej konferencji Next@Acer zaprezentowała światu sporo nowości, z których warto wymienić nowe Chromebooki, monitory, gamingowy komputer Predator Orion 7000 oraz ekologiczną serię laptopów Vero. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze nowe urządzenia z serii ConceptD. Mowa o modelach ConceptD 3 z 16-calowym wyświetlaczem o proporcjach 16:10 oraz modelach z 15,6-calowym obracanym ekranem. Acer zaprezentował także nowego laptopa z serii ConceptD 7. Oto, co wiemy na ich temat. 

Laptopy Acer ConceptD 3 to bardzo ciekawe urządzenia

Wszystkie zaprezentowane modele są do siebie zbliżone stylistycznie i oferują w pełni aluminiową, białą obudowę, pokrytą powłoką MAO (Micro-Arc Oxidation), która według zapewnień producenta jest bardzo wytrzymała oraz odporna na korozję i utlenianie. Tak jak już wspomniałem, pojawiły się modele z klasyczną zamykaną obudową, które zostały wyposażone w 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10 oraz nowe warianty z obracanym ekranem 15,6 cala. Ekrany otrzymał odznaczenie PANTON-Valided, które obiecuje precyzję odwzorowania kolorów na poziomie Delta E>2

Firma Acer zaprezentowała również modele ConceptD 3 Pro i ConceptD Exel Pro, które zostały wyposażone w topowe procesory Intel Core i7 11 generacji oferujące częstotliwość taktowania do 4.6 GHz z kartami graficznymi NVIDIA T1200.

Laptop ConceptD 7 SpatialLabs Edition to sprzęt wysokiej klasy

Kolejna z zaprezentowanych nowości również skierowana jest przede wszystkim do twórców. Laptop ten sprawdzi się idealnie do modelowania 3D w czasie rzeczywistym. Wszystko za sprawą obecności Intel Core i7 11 generacji oraz karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 3080. Zestaw ten współpracuje z wyświetlaczem 4K UHD, który podobnie jak we wcześniej omawianych urządzeniach został odznaczony PANTONE-validated. Ekran obsługuje 100% gamy kolorów Adobe RGB i zapewnia precyzję odwzorowania kolorów na poziomie Delta E<2. 

Acer zapowiedział nowe modele z linii ConceptD

Nad wspomnianym wyświetlaczem znajduje się zestaw kamer stereo, które śledzą ruch, pozycję oczu i głowy użytkownika, aby wyświetlać obraz w trybie stereoskopowym (3D). Zasada działania tego rozwiązania jest całkiem prosta – soczewka zintegrowana z panelem wyświetlacza projektuje dwa delikatnie różne obrazy. Wszystkie technologie graficzne umożliwiają renderowanie obrazu w czasie rzeczywistym, co w praktyce wygląda tak, że w czasie, kiedy użytkownik przekręca głowę, wyświetlany obraz 3D dopasowuje się automatycznie do kąta patrzenia. 

Producent chwali się również, żę rozwiązanie SpatialLabs zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. Korzysta ono ze sztucznej inteligencji , by móc generować obraz stereoskopowy w przestrzeni 3D na bazie większości obrazów 2D dających się wyświetlić w trybie pełnoekranowym. 

Ceny i dostępność nowości Acera

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, wszystkie szczegóły na temat dostępności i cen nowych urządzeń z serii ConceptD w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie. 

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!