Lei Jun podaje przybliżoną cenę Redmi 7

lei jun

Już od kilku dni wiemy, jaką nazwę nosi pierwszy model wydany po oddzieleniu marki Redmi od giganta jakim jest Xiaomi. Oczywiście Xiaomi Redmi się nie zatrzymuje i już planuje wydać następne telefony. Podczas premiery Redmi Note 7 dowiedzieliśmy się, że po Chińskim Nowym roku pojawi się wersja Pro. Trzy dni poźniej Lei Jun potwierdził w serwisie Weibo premierę Redmi 7.

Cena “bazowego” Redmiaka nie wzrośnie

Nie jestem pewien, czy Lei Jun chciał w ten sposób uspokoić podekscytowanych premierą Redmi Note 7 lub odłączeniem się Redmi od Xiaomi, ale napisał on post na Weibo, w którym informuje o przewidywanej cenie Redmi 7.

Redmi 7

Prezes Xiaomi poinformował, że w Chinach Redmi 7 będzie kosztował 700-800 juanów. Zaskoczeni? Ja nie, gdyż taka cena pojawia się już od kilku generacji wstecz. 799 juanów kosztowały Redmi 6, Redmi 5, Redmi 4. Na szczęście Redmi nie planuje podnieść ceny. A co ze scenariuszem, w którym Redmi 7 kosztowałby 700 juanów? Zapytał o to jeden z komentujących i otrzymał odpowiedź, że bardzo trudno zmienić koszty (z uśmiechniętą buźką).

Redmi

Dodatkowo Lei Jun opublikował kolejny post, w którym wylicza sugestie dla serii Redmi. Po przetłumaczeniu można się dowiedzieć, że prezes Xiaomi wie czego chcą konsumenci.

– 处理器要骁龙845、骁龙845、骁龙845。性能比625强就行。
– 外观好看点,多请几个年轻代言人。
– 相机搞好一点。
– 要Type-C,要耳机孔,要红外遥控,要大电池,要快充(至少18瓦),屏幕要好点,要屏幕指纹,要NFC,要无线充电,音质要好,外放声音要大。
– 不要大黑边,不要大下巴,不要背部指纹,不要红绿灯摄像头,不要刘海屏,不要三段式。
– 现货。首发5G。贵点。

Wymienia między innymi pożądane ostatnimi czasy w serii Redmi NFC, USB typu C czy lepszy aparat i wydajniejszy procesor od Snapdragona 625 😉 (ale żeby od razu SD845…). Wskazuje też na nowocześniejszy wygląd, lepszą jakość dźwięku, czytnik linii papilarnych w ekranie oraz bezprzewodowe i szybkie ładowanie.

Ile z tych rzeczy znajdzie się w Redmi 7? Wątpię czy wiele, ale miejmy nadzieję, że Redmi skutecznie będzie eliminować wady w swoich telefonach i dopracowywać modele na rynek globalny.

Zobacz też: Redmi Note 7 może wytrzymać kontakt z wodą oraz… orzechami?!

Ja obstawiałbym, że w Redmi 7 może znaleźć się procesor ze stajni Mediateka, na przykład Helio P60 lub Helio P35. Niewykluczony jest też model Pro ze Snapdragonem 636. Telefon z wyglądu najprawdopodobniej będzie nawiązywać do Redmi Note 7.

Czekacie na premierę Redmi 7? Jak myślicie, jaka będzie jego specyfikacja?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!