Lenovo wydało ultrataniego Chromebooka z procesorem AMD

Lenovo wydało ultrataniego Chromebooka z procesorem AMD

Chromebooki to bardzo ciekawe urządzenia, bowiem są nie tylko tanie, ale również działają bardzo dobrze. A jednak Lenovo potrafiło zaskoczyć nas ceną za nowego Chromebooka 3 z procesorem AMD.

Chromebook to laptop, który pracuje w oparciu o Chrome OS. System ten jest niezwykle lekki (wszak bazą jest przeglądarka internetowa) oraz bardzo dobrze zoptymalizowany, dzięki czemu potrafi zaskoczyć nas nie tylko szybkim i sprawnym działaniem, ale również długim czasem pracy na jednym naładowaniu. Dzięki temu Chromebooki bardzo dobrze nadają się do podstawowego korzystania z komputera, które obejmuje wykorzystywanie przeglądarki internetowej, pisanie dokumentów czy oglądanie filmów. Chrome OS pozwala również na uruchamianie aplikacji z Androida i Linuxa, jednak metoda rozruchu sprawia, że wydajność tychże programów nie jest najlepsza.

Warto zobaczyć: Google oddzieli Chrome Browser od Chrome OS. Posłuży temu projekt Lacros

Lenovo Chromebook 3 to budżetowy laptop z procesorem AMD

Chromebook 3 do tej pory został wydany w kilku odsłonach, jednak ta nowa jest wyjątkowa. Dlaczego? Otóż pracuje ona w oparciu o procesor AMD. Ale od początku. Lenovo Chromebook 3 oferuje 4 gigabajty pamięci RAM oraz 32 gigabajty na dane użytkownika, natomiast obraz wyświetlany jest na wyświetlaczu o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wróćmy do tego procesora – jest to AMD A6, którego wydajność można porównać do Intela N4020. Największą zaletą tego sprzętu ma być oczywiście cena, która aktualnie wynosi 199 dolarów, co daje niecałe 780 złotych.

Warto przeczytać: Acer Chromebook 315, czyli laptop z Chrome OS za tysiąc złotych [RECENZJA]

Muszę dodać, że Chromebooki z procesorami AMD nie są niczym nowym. Sam jakiś czas temu testowałem Acera Chromebook 315, który oferował nieco słabszą jednostkę niż opisywany dzisiaj Chromebook 3, a dokładnie AMD A4. Pomimo niewielkiej mocy obliczeniowej, sprzęt dawał radę i korzystanie z niego – przynajmniej pod kątem wydajności – było naprawdę przyjemne.

Korzystacie z Chrome OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!