Lenovo Legion Y700 będzie gamingowym… Tabletem!

Lenovo Legion Y700
(fot. 燕山派, Weibo)

Już za niecały tydzień – 28 lutego w Chinach ma mieć miejsce premiera nowych urządzeń Lenovo. Poza gamingowym smartfonem Lenovo Legion Y90, który poza Chinami może być znany pod nazwą Legion Phone 3, pojawi się również gamingowy tablet!

Specyfikacja

O gamingowym tablecie od Lenovo wiadomo już od jakiegoś czasu, teraz jednak poznajemy jego specyfikację. Legion Y700 otrzyma 8,8″ ekran LCD o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz. Panel dotykowy będzie odświeżany w 240 Hz. Ekran posiada wsparcie Dolby Vision oraz HDR10+. Serce tabletu to znany z zeszłorocznych urządzeń Qualcomm Snapdragon 870, pojawił się on również np. w Xiaomi Mi Padzie 5 Pro. Producent nie zdecydował się na wyższy model Snapdragon 888 czy Snapdragon 888+, ani na następcę Snapdragon 8 Gen 1.

Wersji pamięciowych może się pojawić kilka, wiemy, że będzie na pewno 12 GB pamięci RAM typu LPDDR5 oraz 256 GB pamięci na dane typu UFS 3.1. Akumulator o pojemności 6550 mAh naładujemy ładowarką o mocy 45 W. Również pod obudową znajdziemy rozbudowany układ chłodzenia oraz silnikiem haptycznym w osi X pozycji horyzontalnej urządzenia. Właśnie taka pozycja będzie domyślną, co ma sens gdyż większość gier działa w trybie horyzontalnym. Mowa tu rzecz jasna o takich bardziej wymagających grach, a np. Candy Crush Saga.

Wbrew współczesnym standardom designu boczne ramki pozostaną grubsze, abyśmy nie dotykali palcami ekranu przez przypadek. Tablet wyposażony zostanie w głośniki stereo od JBL. Słuchawki przewodowe podłączymy przez złącze minijack, do ładowania i transmisji danych otrzymamy USB-C 3.1 Gen2. Standaryzacja USB potrafi być myląca, obecnie wychodzi na to, że ten standard powinien mieć przepustowość 10 Gbps. Niestety urządzenie ma pracować na start pod kontrolą Androida 11, nie 12. Urządzenie w Chinach ma posiadać nakładkę graficzną ZUI 13.

A poza Chinami?

Nie mamy pewności czy Legion Y700 w ogóle trafi do sprzedaży poza Chinami, na tę informację pozostaje nam poczekać przynajmniej do premiery, czyli 28 lutego 2022. Wtedy również poznamy ceny tabletu.

Źródło: Weibo (燕山派)

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!