Kolejna świetna wiadomość! Lenovo będzie sprzedawać laptopy ThinkPad z Ubuntu!

Kolejna świetna wiadomość! Lenovo będzie sprzedawać laptopy ThinkPad z Ubuntu!
(fot. ubben @ Reddit)

Jakiś czas temu Lenovo ogłosiło, że podjęło się współpracy z Fedorą i od teraz będzie możliwość zakupu laptopów ThinkPad z systemem Fedora Linux. Jak się okazuje, to nie był koniec dobrych wiadomości! Lenovo podjęło się kolejnej współpracy, tym razem z Canonical!

Urządzenia z serii ThinkStation oraz ThinkPad P będzie można kupić z Ubuntu LTS!

Lenovo wydało kolejny ciekawy komunikat! Otóż jak się okazuje, wszystkie urządzenia z serii ThinkStation oraz ThinkPad P będą dostępne do kupienia wraz z systemem Ubuntu 20.04 LTS. To jednak nie wszystko! Lenovo dodało, że wszystkie sterowniki do tych urządzeń będą zaszyte w jądrze Linuxa, dzięki czemu na tym skorzystają również użytkownicy innych urządzeń od Lenovo korzystających z podobnych komponentów.

Warto zobaczyć: Jak naprawić TrackPoint od Lenovo ThinkPad na Linuxie? [PORADNIK]

Mało tego, jeśli komuś znudzi się Ubuntu, to będzie mógł zainstalować dowolną dystrybucję bez utraty dedykowanych sterowników, bądź zakupić wersję z Windowsem i ręcznie zainstalować Ubuntu. Muszę również dodać, że nowym planem objęte są wszystkie konfiguracje powyżej wymienionych komputerów.

Wartym wspomnienia jest to, że Canonical pracuje nad lepszym wsparciem dla kerneli od producentów w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla. Nowości z Ubuntu 20.10 mają być później dodane do Ubuntu 20.04 LTS, a więc to oznacza, że urządzenia Lenovo ThinkPad i ThinkStation będą działać jeszcze lepiej!

Warto przeczytać: Tęsknisz za TrackPointem? Kup sobie klawiaturę ThinkPad TrackPoint II

Laptopy serii Lenovo ThinkPad od dawna cieszą się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników Linuxa. Jak widać, chiński producent chce wykorzystać ten fakt i dać nam jeszcze lepszą integrację z pingwinkiem. Ja natomiast liczę, że czytnik linii papilarnych w moim Lenovo ThinkPad E480 w końcu zacznie działać na Linuxie.

Korzystacie z urządzeń Lenovo ThinkPad? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!