LG Velvet 5G trafi także Ameryki Północnej oraz Europy!

LG Velvet 5G trafi także Ameryki Północnej oraz Europy!

Początek maja przyniósł nam premierę LG Velvet 5G. Smartfon ten do tej pory był dostępny jedynie na koreańskim rynku i tak naprawdę nic nie wskazywało na to, że sprzęt ten pojawi się w Europie, a w tym i w naszym kraju. Teraz sytuacja uległa zmianie!

LG Velvet pojawi się także w Polsce!

Według jednego z dyrektorów LG, Johana Chunga, jeszcze w tym miesiącu odbędzie się premiera modelu Velvet 5G w wybranych krajach Starego Kontynentu oraz Ameryki Północnej. Dla nas bez wątpienia ważniejsza jest Europa. Według zapewnień koreańskiego producenta smartfon ten pojawi się w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, na Węgrzech oraz, co może najważniejsze, w Polsce. Tym samym musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i poczekać na konkretną datę premiery. Do końca miesiąca nie zostało zbyt wiele czasu, a co za tym idzie sama konferencja powinna odbyć się już niedługo.

Nadal zagadką pozostaje cena LG Velvet 5G. Niemniej jednak sama specyfikacja powinna być identyczna jak w wersji, która trafiła na rynek koreański. Tym samym na froncie znajdziemy wyświetlacz Cinema FullVision OLED o przekątnej 6,8 cala, proporcjach 20,5:9 oraz rozdzielczości FullHD+. Za wydajność odpowiedzialny jest Qualcomm Snapdragon 765G, a jednostka ta wspierana jest przez 8 GB RAM-u. Oczywiście nie mogło zabraknąć także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji.

Zobacz także: Xiaomi wprowadza na rynek 27-calowy monitor stworzony z myślą o graczach

W LG Velvet 5G na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy kart pamięci microSD. Na pleckach umiejscowiono trzy aparaty. Głównym jest oczko 48 Mpix, a dodatkowymi obiektyw superszerokokątny 8 Mpix oraz obiektyw 5 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Zdjęcia typu selfie natomiast będą wykonywane przy pomocy aparatu 16 Mpix. Całość działa dzięki baterii o pojemności 4300 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W oraz ładowania bezprzewodowego o mocy 10 W.

Co myślicie o LG Velvet 5G? Czekacie na premierę tego urządzenia w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!