W Lidlu kupisz konsolę kieszonkową. Nie, to nie żart

Lidl
(fot. Lidl)

Jak się okazuje, w sklepach Lidl już za kilka dni znajdziemy konsolę kieszonkową w cenie nieprzekraczającej 100 złotych.

Lidl i przenośna konsola

Jak się okazuje, już od 4 lipca 2022 roku w sklepach Lidl znajdzie się w sprzedaży konsola przenośna. Jednakże od razu mówię, że nie powinno się jej traktować na równi z Nintendo Switch, Valve Steam Deck czy nawet Sony PSP. Tutaj wtrącę, że PSP to prawdopodobnie najciekawsza przenośna konsola retro, jednak musicie mieć na uwadze, że jest kilkadziesiąt złotych droższa niż omawiany dzisiaj sprzęt z Lidla.

Konsola PSP
Konsola Sony PSP. Często nazywana najlepszą retro konsolą kieszonkową.

Jak możemy doczytać w gazetce, sprzęt zaoferuje kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,8 cala, a także 8-bitowy procesor z 16-bitową grafiką. Konsola zasilana jest bateriami, a na pokładzie znajdziemy 10 gier z postaciami z bajki i 140 klasycznych gier. Do tego konsola ma być dostępna w kilku wersjach kolorystycznych i co ciekawe, jedna przypomina Nintendo Switch.

Bez wątpienia jest to czymś na wzór konsoli retro, która pozwoli nam pograć w tytuły z młodości. Jednak wygląda na to, że urządzenie jest skierowane do młodszych odbiorców, a więc gry zapewne są nowe – na podstawie postaci z aktualnych bajek. Ponadto raczej nie jest to też taka konsola, która daje właścicielowi wolną rękę nad kontrolą oprogramowania.

Lidl konsola
(fot. Lidl)

Dla przypomnienia, konsola będzie dostępna w sklepach Lidl od 4 do 9 lipca. Cena urządzenia to 99 złotych.

Źródło: Lidl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!