Linux Lite 6.0 już jest! Twój starszy komputer poczuje wytchnienie

Linux Lite 6.0

Jeden z najlepszych lżejszych systemów operacyjnych właśnie został wydany w nowej wersji. Powitajcie Linux Lite 6.0!

Linux Lite 6.0 wydany

Linux Lite to jeden z najciekawszych systemów operacyjnych, który – jak wskazuje nazwa – ma być lekki. Jednak nie robi tego kosztem łatwości korzystania i dostępności. Interfejs – choć prosty – jest całkiem intuicyjny i wygodny w korzystaniu, a w wielu założeniach przypomina Windowsa 7.

Linux Lite 6.0 “Fluorite” to nowe wydanie tego systemu operacyjnego. Dodano nowy motyw o nazwie Materia, który wspiera wiele bibliotek graficznych. Mało tego, jest on dostępny zarówno w edycji ciemnej, jak i jasnej. Wprowadzono również klawiaturę ekranową, czytnik ekranowy oraz Lupę. Przyda się to osobom (na przykład z jakimiś wadami) potrzebującym tego typu udogodnień.

Linux Lite 6.0
Linux Lite 6.0

Zmieniono również domyślną przeglądarkę internetową. Po tym, jak Ubuntu przesiadło się na Firefoxa w wersji Snap, twórcy Linuxa Lite zaczęli poszukać zamiennika, a nim stała się aplikacja Google Chrome. Jest to dosyć oczywisty wybór, bowiem ten produkt cieszy się ogromną popularnością i po prostu działa.

Linux Lite 6.0

Dodano także nowe menu GRUB-a oraz najnowszą edycję LibreOffice. Jest to bardzo ważna zmiana, bowiem każde nowe wydanie LibreOffice wprowadza wiele ulepszeń, zwłaszcza w kontekście współpracy z formatami Microsoft Office, na przykład .docx.

Zmieniono również menedżer zadań. Zamiast Task Manager mamy teraz Process Viewer. System Monitor natomiast pozwala poznać wiele szczegółowych informacji dotyczących naszego systemu oraz komputera, na przykład poznamy model procesora czy ilość RAM.

Linux Lite 6.0
Linux Lite 6.0

Linux Lite to darmowy system, który może być przez każdego z nas pobrany i zainstalowany. Można też go dowolnie wykorzystywać do różnych zadań. Pobierzecie go >>stąd<<.

Źródło: Linux Lite, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!