Linux Lite 5.8 już jest! Odśwież swój komputer nowym systemem operacyjnym

Linux Lite

Świat Pingwina jest bogaty w wiele systemów operacyjnych. Linux Lite to jedna z tych ciekawszych dystrybucji, bowiem jest ona przemyślana, lekka i działa dobrze nawet na starszym sprzęcie. Jak się okazuje, system został zaktualizowany do wersji 5.8.

Linux Lite to system operacyjny, który może przydać się każdemu, kto szuka czegoś prostego, a zarazem lekkiego i szybko działającego. Linux Lite jest właśnie takim OS-em, który powinien działać sprawnie nawet na słabszym komputerze. Dlatego też właśnie ten system jest dobrym wyborem jak chcecie sobie odświeżyć komputer i sprawić, aby zaczął działać wydajnie i przyjemnie. Dla mnie też Linux Lite wygląda jak duchowy spadkobierca (głównie przez wykorzystanie podobnego środowiska graficznego) systemu Peppermint OS, choć ten powróci już za kilka dni.

Linux Lite 5.8 właśnie został wydany

Linux Lite 5.8 bazuje na Ubuntu 20.04.3 LTS, a więc na systemie o długim okresie wsparcia. Aktualizacja do wersji 5.8 pojawiła się 8 miesięcy po wyjściu 5.7, a więc twórcy mieli trochę czasu na przygotowanie nowości.

Linux Lite
W oknie terminala uruchomiona została komenda neofetch

Przede wszystkich zaktualizowano domyślny zestaw ikon Papirus oraz wbudowano narzędzie neofetch (co możecie zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu). Dodano także aplikację Mintstick pozwalającą formatować pendrive’y i tworzyć na nich bootowalne systemy operacyjne.

Dodano również najnowszy Conky Syntax do widgetów dostępnych na pulpicie, a także kilka nowych tapet. Znacznie poprawiono instrukcję obsługi systemu, aby przejście z Windowsa na Linux Lite było po prostu łatwiejsze. Na sam koniec warto wspomnieć o nowych wersjach wielu aplikacji, w tym Firefox 96, GIMP 2.10.18.

Linux Lite LibreOffice

Niestety, wbudowany pakiet biurowy LibreOffice jest dostępny w wersji 6.4. Zalecam instalację najnowszej wersji 7.2, która oferuje o wiele lepszy interfejs i integrację z formatami .doc i .docx znanymi z Microsoft Office.

Linux Lite 5.8 pobierzecie >>stąd<<.

Źródło Linux Lite, 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!