Linux Lite 6.2 wydany! Oto leciutki system na Wasz komputer

Linux Lite
Linux Lite 6.2

Jak się okazuje, właśnie pojawił się system Linux Lite w nowej odsłonie, a mianowicie w wersji 6.2.

Linux Lite 6.2 wydany – co dodano?

Linux Lite to system operacyjny stworzony głównie z myślą o nieco starszych i słabszych komputerach. Więc nawet jeśli masz niezbyt flagowy sprzęt, to nadal możesz cieszyć się wygodą użytkowania – o ile właśnie zdecydujecie się na coś pokroju Linux Lite. A właśnie system Linux Lite został wydany w wersji 6.2.

Linux Lite 6.2
Linux Lite 6.2

Linux Lite 6.2 bazuje na najnowszym Ubuntu 22.04.1 LTS Jammy Jellyfish. Zaraz po włączeniu zobaczycie takie nowości jak chociażby pakiet biurowy LibreOffice w odsłonie 7.4 Jest to świeża wersja oferująca chociażby bardzo dobrą kompatybilność z formatami Microsoft Office. Jest też przeglądarka internetowa Google Chrome. Za to nie ma programu Microsoft Teams – ten został usunięty, bowiem gigant wycofał wsparcie dla tej aplikacji. Teamsa można włączyć wewnątrz Google Chrome.

Linux Lite 6.2
Linux Lite 6.2 – LibreOffice 7.4

Linux Lite 6.2 na start oferuje jądro Linuxa 5.15 LTS. Dodano także aplikację Shotcut do edycji wideo, która zastąpiła Openshot. Rozszerzono również działanie funkcji Lite Patch.

Linux Lite 6.2
Linux Lite 6.2

Linux Lite 6.2 to system nastawiony na bardzo długie wykorzystywanie, o czym mówi właśnie obecność komponentów LTS (Long Term Support). System oczywiście jest darmowy i możecie go bez przeszkód pobrać z >>tej strony<<.

Źródło: 9to5Linux, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!