Linux Mint w listopadzie 2023 – nad czym pracowano?

Linux Mint 21.2 Beta
Linux Mint 21.2 Beta

Linux Mint to zdecydowanie jeden z najlepszych systemów operacyjnych dla desktopów. Twórcy podzielili się informacjami dotyczącymi prac, które wykonano w listopadzie bieżącego roku. Nad czym się pochylono?

Linux Mint prężnie się rozwija!

Twórcy Minta wydali raport, w którym to podsumowano prace w listopadzie 2023. Przede wszystkim poinformowano, że lada moment ma pojawić się wersja Beta Linux Mint 21.3. Obrazy ISO przeszły testy i powinny niedługo zostać opublikowane (o ile już nie zostały).

Napisano również o wstępnym wsparciu dla Waylanda. Wspominaliśmy o tym >>tutaj<<. Ponownie jednak zaznaczamy, że jest to bardzo wczesna implementacja oznaczona jako Alpha. Póki co, nadal Xorg będzie priorytetowym i domyślnym systemem wyświetlania. Dobrze jednak się dzieje, że Wayland w końcu został dostrzeżony przez deweloperów Minta.

Pracowano też nad nową funkcją dla menedżera plików Nemo. Nowość pojawi się w Cinnamon 6.0 i pozwoli dodawać specjalne akcje do plików, na które naciśniemy PPM. Użytkownik będzie mógł pobierać, włączać i oceniać akcje w taki sam sposób, jak aplety, desklety, rozszerzenia i motywy Cinnamon.

(fot. Linux Mint)
(fot. Linux Mint)

Warto też wspomnieć, że Hypnotix otrzymał możliwość ustawiania ulubionych kanałów. Będzie również opcja tworzenia niestandardowych kanałów. Jeśli ktoś ma łącze do przesyłania strumieniowego, niezależnie od tego, czy jest ono na żywo, czy nie, ten ktoś będzie mógł przekształcić je w niestandardowy kanał telewizyjny. Umożliwi to korzystanie z Hypnotix bez żadnej listy odtwarzania lub dostawcy IPTV. Dodano też mniejsze usprawnienia do Slick Greeter, Bulky oraz Pix.

Źródło: Linux Mint Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!