LXQt 0.16 wydane! Co nowego w bardzo lekkim środowisku graficznym?

LXQt 0.16 wydane! Co nowego w bardzo lekkim środowisku graficznym?
LXQt

LXQt to jedno z nowszych środowisk graficznych, które garściami czerpie z doświadczeń innych środowisk, a mowa tutaj o LXDE i KDE Plasma. Właśnie zostało wydane w wersji 0.16. Co nowego dodano? Sprawdźmy!

LXQt to dosyć nowe środowisko graficzne powstałe na wskutek połączenia się projektów LXDE-QT i Razor-qt. Odnajdziemy tam wiele nawiązań właśnie do LXDE, które niegdyś było flagowych, superlekkim środowiskiem graficznym, a także do KDE Plasma, które również zostało zbudowane w oparciu o biblioteki Qt. LXQt znajdziemy w takich systemach jak SparkyLinux czy Lubuntu.

Warto przeczytać: KDE Plasma 5.20 Stable już jest! Co nowego dodano?

LXQt 0.16

LXQt 0.16 wyszło pół roku po wydaniu wersji 0.15. Aktualizacja wprowadza wiele ciekawych nowości, między innymi trzy nowe motywy, ulepszone powiadomienia, a także lepsze wsparcie dla urządzeń audio działających z wykorzystaniem Bluetooth. Poprawek i wielu usprawnień doczekał się również panel LXQt.

LXQt 0.16 wydane! Co nowego w bardzo lekkim środowisku graficznym?
LXQt

Dodatki znajdziemy także w LibFM-Qt (czyli w menedżerze plików), które głównie są związane z kartami i ich otwieraniem, a także z sortowaniem plików. Zmiany dostrzeżemy także w innych aplikacjach początkowych, chociażby w menedżerze archiwów, przeglądarce zdjęć czy w menedżerze zasilania. Rozszerzono także możliwości konfiguracji w LXQt Configuration.

Warto zobaczyć: Polski system SparkyLinux zaktualizowany do wersji 5.13! Co nowego dodano?

LXQt 0.16 już zostało wydane i jeśli korzystasz z tego środowiska to powinieneś być w stanie wykonać aktualizację.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!