Mamy dowód na to, że Samsung Galaxy S24 FE istnieje

Samsung Galaxy S23 FE oficjalnie w Polsce
fot. producenta

Pozyskanie informacji na temat jeszcze niezaprezentowanych smartfonów wydawać się może trudne. Realia pokazują, że jest zupełnie inaczej, ponieważ przedpremierowe urządzenia wyciekają z różnych źródeł. Często są to sprzedawcy lub nawet operatorzy sieci komórkowych. Właśnie w taki sposób został potwierdzony smartfon Samsung Galaxy S24 FE, którego użytkownicy ujrzeli na stronie internetowej operatora EE.

Brytyjczycy potwierdzili istnienie Samsung Galaxy S24 FE

Spodziewałem się, że Samsung pracuje, ale ciągle w Internecie nie było żadnych dokładnych informacji. Firma EE, czyli brytyjski operator “wsypał” producenta, zdradzając w swoich systemach kodową nazwę S24 FE. Urządzenie nosi oznaczenie SM-721U, o którym plotkuje się już jakiś czas. I chociaż ciągle nie widzieliśmy zdjęcia tego smartfona to możemy spodziewać się, że urządzenie będzie prawdopodobnie bardzo podobne do swoich poprzednich braci z serii S24. Czy wiemy coś o samej specyfikacji? Wygląda na to, że tak. Musimy jednak pamiętać, że są to informacje z kategorii “plotek/przecieków”. Według nieoficjalnych informacji wiemy, że nowy smartfon Samsung Galaxy S24 FE miałby mieć 6,1-calowy ekran AMOLED. Wydaje się to trochę dziwne, żeby nie powiedzieć wręcz nieprawdopodobne. Poprzedni smartfon, czyli model Galaxy S23 FE miał 6,4-calowy wyświetlacz. Wielu blogerów nie wierzy, że producent zrobiłby mniejszą wersję, ale istnieje szansa, że możemy się mylić i producent będzie chciał zmniejszyć ekran.

Mamy dowód na to, że Samsung Galaxy S24 FE istnieje
fot.gsmarena.com

Idąc do kolejnych informacji w sprawie nowej wersji FE wiem, że na pokładzie urządzenia znajdziemy 12 GB RAM i dwie opcje pamięci użytkownika – 128 GB (UFS 3.1) i 256 GB (UFS 4.0). Wygląda to ciekawie, można powiedzieć, że jest to raczej pewna specyfikacja. Smartfony się starzeją, ale specyfikacja pnie się w górę. Producenci, chcąc konkurować na rynku w konkretnym segmencie muszą iść z duchem czasu. Poprzednia wersja S23 FE miała na pokładzie 8G pamięci RAM z silną konkurencją po chińskiej stronie. Przykładem tutaj może być np. model Xiaomi 13T. Samsung musi walczyć, musi liczyć się z tym, że łatwo nie będzie. Właśnie dlatego uważam, że 12 GB pamięci jest odpowiednią wartością. Czy wiemy coś jeszcze o modelu Samsung Galaxy S24 FE? Można powiedzieć, że w zasadzie niewiele. Wśród plotek pojawił się dopisek o pojemności akumulatora, która miałaby wynieść 4500 mAh. Ta informacja również budzi wątpliwości, ponieważ poprzednik posiadał dokładnie taką samą wartość. Zakładając, że przekątna ekranu będzie większa powinna także zwiększyć się bateria. Jak będzie w rzeczywistości i czy Samsung zawiedzie swoich klientów? Tego z pewnością dowiemy się już niedługo. Podejrzewam, że będzie to jeszcze ten rok.

Źródło: Gsmarena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!