Manjaro Linux 20.2 “Nibia” już jest! Co nowego dodano?

Manjaro Linux 20.2 "Nibia" już jest! Co nowego dodano?
Manjaro Linux

Manjaro Linux to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, która spodoba się nie tylko nowym użytkownikom, ale również tym bardziej zaawansowanym. Jak się okazuje, system doczekał się kolejnego stabilnego wydania oznaczonego jako 20.2 “Nibia”.

Manjaro Linux to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Zdobyła ona popularność dzięki temu, że jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników. Dlaczego? Otóż korzystając z tego systemu niemalże w ogóle nie musimy dotykać konsoli, a większość czynności możemy robić za pomocą aplikacji GUI. Ponadto system ten domyślnie jest udostępniany w parze z wieloma środowiskami graficznymi, między innymi Xfce, GNOME, KDE, ale również Budgie czy Cinnamon.

Warto przeczytać: Linux Mint 20.1 pojawi się jeszcze w grudniu!

Manjaro Linux 20.2 Nibia

Deweloperzy właśnie pochwalili się kolejnym wydaniem stabilnej wersji Manjaro Linux. Najnowsza aktualizacja to przede wszystkim nowe wersje środowisk graficznych. To sprawia, że użytkownicy już mogą zacząć korzystać z KDE Plasma 5.20.4 i z GNOME 3.38.2. Oczywiście wraz z tymi odsłonami wprowadzono całe zestawy dodatków, o których pisaliśmy >>tutaj<< – w przypadku KDE Plasma – oraz >>tutaj<< jeśli mówimy o GNOME.

Manjaro Linux 20.2 "Nibia" już jest! Co nowego dodano?
Pinebook Pro

Oczywiście nowe środowiska to nie wszystkie nowości. Zaktualizowano także jądro systemu do wersji Linux Kernel 5.9. Nie możemy zapomnieć także o Pamac 9.5.12.

Warto zobaczyć: Te aplikacje i funkcje to mój must-have na komputerze z Linuxem!

Jeśli korzystasz z Manjaro Linux to zapewne wszystkie wyżej wymienione nowości już masz – wszak system ten jest dystrybucją typu Rolling-Release. Jeśli natomiast chcesz zacząć przygodę z Manjaro Linux to wszystkie potrzebne pliki ISO do instalacji znajdziesz >>tutaj<<. Czy polecamy ten OS? Jak najbardziej! Jest to świetny wybór dla nowego, jak i zaawansowanego użytkownika Linuxa!

Korzystacie z Manjaro Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!