Manjaro Linux wydany w wersji 19.0 Kyria

manjaaro

Manjaro Linux to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa, która spodoba się nie tylko nowym użytkownikom, ale również tym bardziej zaawansowanym. Jak się okazuje, system doczekał się kolejnego stabilnego wydania oznaczonego kodem 19.0.

Manjaro Linux to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuxa. Zdobyła ona popularność dzięki temu, że jest bardzo przyjazna dla nowych użytkowników. Dlaczego? Otóż korzystając z tego systemu niemalże w ogóle nie musimy dotykać konsoli, a większość czynności możemy robić za pomocą aplikacji GUI. Ponadto system ten domyślnie jest udostępniany w parze z wieloma środowiskami graficznymi, między innymi Xfce, GNOME, KDE, ale również Budgie czy Cinnamon.

Warto przeczytać: Manjaro Linux będzie miało swojego laptopa!

Manjaro Linux 19.0 Kyria

Deweloperzy właśnie pochwalili się kolejnym wydaniem stabilnej wersji Manjaro Linux. Zawiera ona najświeższe możliwe komponenty, które są oznaczone jako stable. Czego więc spodziewać się w Manjaro Kyria? Przede wszystkim najnowszych wersji środowisk graficznych (Xfce 4.14, KDE Plasma 5.17, GNOME 3.34) oraz odświeżone motywy graficzne, to znaczy w przypadku Xfce – Matcha, a w przypadku KDE – Breath2-themes (w wersji jasnej, jak i ciemnej).

Jeśli natomiast chodzi o GNOME, to deweloperzy dodali specjalny przełącznik (Gnome-Layout-Switcher), który pozwala na szybkie zmodyfikowanie wyglądu tak, aby przypominał inne popularne środowiska, między innymi GNOME2, Unity, a nawet Windows. Nie zabrakło również automatycznej zmiany – w zależności od pory dnia – motywu z jasnego na ciemny. Dodano również nowy temat dla ekranu logowania oraz specjalny Gamemode.

Ponadto, w Manjaro Linux 19.0 Kyria znajdziemy taki element, jak najnowsze jądro Linuxa w wersji LTS, czyli 5.4. Warto przypomnieć o aktualizacji dla menedżera pakietów Pamac do wersji 9.3, który teraz powinien działać o wiele szybciej i lepiej integrować się z motywami GTK. Zaskoczeniem jest to, że na dzień dobry Pamac ma włączoną obsługę Snap oraz Flatpak.

Korzystacie z Manjaro Linux? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!