Masz Sony Xperia XZ2 lub XZ3? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość

sony xz3 18

Dopiero co LineageOS 20 został wydany, a już trafia na kolejne smartfony. Tym razem mowa o flagowcach Sony sprzed kilku lat.

LineageOS 20 na Sony Xperia XZ2 i XZ3

Sony Xperia XZ2 oraz Sony Xperia XZ3 to flagowce Japończyków sprzed kilku lat. Zostały ocenione jako wydajne i po prostu bardzo przyjemne. Teraz natomiast cieszą się dobrym wsparciem na scenie custom ROM-ów. No i właśnie tak się składa, że już mogą pochwalić się oryginalnym LineageOS 20.

LineageOS 20 dokładnie wyszedł na poniższe modele:

  • Sony Xperia XZ2
  • Sony Xperia XZ2 Compact
  • Sony Xperia XZ2 Premium
  • Sony Xperia XZ3

Tym samym te smartfony, które mają po 3-4 lata “na karku”, mogą cieszyć się Androidem 13 i to w bardzo stabilnym wydaniu z dobrym wsparciem. Znaczy się, będą się cieszyć, bowiem pliki instalacyjne jeszcze nie zostały wydane, ale już możemy podejrzeć, że są budowane. To oznacza, że lada moment pojawią się odpowiednie wydania, które będzie można zainstalować.

sony xz3 14
Sony Xperia XZ3

Naszą recenzję Sony Xperia XZ3 przeczytacie >>tutaj<<.

LineageOS 20 to najnowsze wydanie tego custom ROM-u. Bazuje na Androidzie 13 i aktualnie system zainstalujemy na ponad 50 urządzeniach – a przynajmniej w oficjalnej formie. Nowy OS przyniósł między innymi nową aplikację aparatu oraz nowości związane z samym Androidem 13.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!