Microsoft Edge wyprzedza Safari i staje się drugą najpopularniejszą przeglądarką na komputerach

Microsoft Edge
Microsoft Edge na KDE Neon

Google Chrome zdecydowanie jest tą najpopularniejsza przeglądarką internetową na komputerach. Ale kto zajmuje drugie miejsce? Jak się okazuje, w marcu był to Microsoft Edge.

Microsoft Edge drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że najpopularniejszą przeglądarką internetową jest Google Chrome. Ten produkt stał się wręcz hegemonem i nie ma drugiej takiej aplikacji, która mogłaby jej zaszkodzić. Ale kto znajduje się na drugim miejscu? Do niedawna było to Safari. W marcu 2022 co nieco się w tej materii zmieniło.

Jak się domyślacie po tytule, to właśnie Microsoft Edge uzyskał drugie miejsce. Mianowicie Edge (bazujący na Chromium) jest drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową na komputerach. Klasyfikacja wygląda następująco:

  • Google Chrome – 67,29%
  • Microsoft Edge – 9,65%
  • Apple Safari – 9,56%
  • Mozilla Firefox – 7,57%
  • Opera – 2,81%
Microsoft Edge na Linux
Microsoft Edge na Linux

Jest to całkiem mocno wywalczony wynik, bowiem Edge ma naprawdę z górki. Głównie dlatego, że jest instalowany na każdym komputerze z najpopularniejszym systemem operacyjnym, czyli z Windowsem. Dotyczy to nawet starszych edycji Windowsa, gdzie użytkownicy dostali specjalną aktualizację, która wręcz “wepchnęła” im nowego Edge’a opartego o Chromium. Safari też jest przeinstalowane domyślnie, ale na komputerach Apple, które są mniej wykorzystywane na świecie.

Kiedy do tego wszystkiego dodamy urządzenia mobilne, to sytuacja się nieco różni. Nadal wygrywa Google Chrome (64,53%), ale drugie miejsce należy do Safari z mocnym wynikiem 18,84%. Na trzecim miejscu znajdziemy Edge’a z wynikiem 4,05%, a na czwartym – Firefoxa (3,4%).

Z jakiej przeglądarki korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: neowin

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!