Microsoft Edge na Linuxa już w wersji stabilnej. Już można instalować

Microsoft Edge

Już można instalować Microsoft Edge w wersji stabilnej na systemach typu Linux. Obsługuje ona wszystkie funkcje, w tym synchronizację danych.

Microsoft Edge Stable na Linuxa

Dokładnie rok temu, bo w październiku 2020 roku, dostaliśmy Microsoft Edge Dev na Linuxa. W maju bieżącego roku doczekaliśmy się edycji Beta. Teraz natomiast możemy instalować przeglądarkę w wersji stabilnej.

Microsoft Edge
Pionowe karty w Microsoft Edge

Co ważne, podobnie jak Chrome, Brave Browser czy Opera, przeglądarka ta bazuje na Chromium. Ma ona jednak całkiem sporo ciekawych cech. Interfejs został nieco zmodyfikowany, dzięki czemu ten jest czytelniejszy. Dodano także mnóstwo funkcji, w tym synchronizację danych z wieloma urządzeniami, szybki dostęp do aplikacji webowych Microsoftu czy też karty układane pionowo.

Microsoft Edge

Przeglądarka obsługuje wtyczki, w tym popularne typu BitWarden. No i muszę przyznać, że działa ona naprawdę bardzo szybko. Pomimo świeżej instalacji, ta wczytuje strony natychmiastowo i mam wrażenie, że jest szybsza nawet od Brave’a. To ustawia Edge’a w TOP najlepszych przeglądarek na Linuxa.

Microsoft Edge 95 zainstalujecie na niemalże wszystkich popularnych dystrybucjach, w tym na Ubuntu czy Fedorze. Odpowiednie pliki instalacyjne znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!