Microsoft właśnie wspomógł finansowo GNOME

GNOME 42
GNOME 42 w Fedora 36

Jak się okazuje, Microsoft właśnie przekazał środki finansowe twórcom środowiska graficznego GNOME.

Microsoft zasila budżet twórców GNOME

Jak wynika z najnowszych informacji, Microsoft właśnie przekazuje 10 tysięcy USD twórcom środowiska graficznego GNOME. Dzieje się tak w ramach programu Microsoft FOSS Fund. Wsparcie prawdopodobnie zostanie rozbite na 10 wpłat po 1000 USD.

Podobno pracownicy Microsoftu – na drodze głosowania – wybrali właśnie GNOME jako kolejny projekt, który należy wspomóc. Warto dodać, że poprzednio wygrały inne, znane projekty FOSS. Warto sobie wymienić chociażby QEMU, curl czy OpenStreetMap. Muszę zaznaczyć, że mowa tu o projektach, które są otwarte i nie stoi za nim sam Microsoft.

Fedora 36
Fedora 36 z GNOME 42 – zmiana motywu

GNOME to jedno z najpopularniejszych środowisk graficznych na Linuxie. Oferuje ono niezwykle nowoczesne i oryginalne podejście do interfejsu komputerowego. Do tego mamy prosty design bogaty w skróty klawiaturowe oraz gesty. To środowisko znajdziemy w systemach takich jak Fedora Linux, Ubuntu czy Pop!_OS (choć tutaj w mocno zmienionej formie). Sam z GNOME korzystam od około półtora roku i nie zamierzam zamieniać na nic innego.

Źródło: OMG!Ubuntu, Microsoft

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!