Microsoft Teams z obsługą szyfrowania End-to-End. Ale trzeba je sobie włączyć

Microsoft Teams
Microsoft Teams

Microsoft Teams to niezwykle popularne oprogramowanie. Zwłaszcza w Polsce, gdzie szkoły, uczelnie czy instytucje bardzo chętnie wybierały go jako platformę do pracy zdalnej. Jak się okazuje, Teams nabył opcję szyfrowania rozmów End-to-End.

Szyfrowanie End-to-End w Microsoft Teams

Szyfrowanie End-to-End to bardzo popularny slogan w sieci. Używany on często jest w kontekście Telegrama (gdzie jest to szyfrowanie dostępne, ale nie domyślnie – chyba, że mowa o rozmowach głosowych) czy Signala. Mało kto jednak wspominał o Microsoft Teams, a ta platforma jest niezwykle popularna. Jak się okazuje, gigant w końcu dodał ten dodatek ulepszający zabezpieczenia. Dotyczy to rozmów głosowych.

Funkcja jednak nie jest włączona domyślnie. Aby ta była uruchomiona, to w ustawieniach należy zaznaczyć odpowiedni checkbox. Natomiast aby szyfrowanie faktycznie działało, to obydwie strony muszą mieć je włączone. Podczas korzystania z End to End nie działa również kilka funkcji, na przykład transkrypcja. Muszę tutaj nadmienić, że u mnie akurat taki checkbox się nie pokazuje – ani w wersji desktopowej, ani webowej.

Microsoft Teams
(fot. @GossiTheDog)

Jeśli rozmowa będzie szyfrowana koniec-koniec to użytkownik dostaje odpowiednie powiadomienie z nieco innym logo. Pojawiają się również numery identyfikujące rozmowę.

Źródło: @GossiTheDog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!