Mobilny Firefox 98 wprowadza tapety. Tak, tapety

firefox focus
(fot. Mozilla)

Firefox został zaktualizowany nie tylko na komputerach, ale również urządzeniach mobilnych. A tam największą nowością są… tapety.

Firefox od teraz ma tapety

O aktualizacji Firefoxa do wersji 98 na desktopach informowaliśmy Was >>w tym wpisie<<. Największą zmianą są elementy związane z pobieraniem – w tym lepsze zarządzanie pobranymi plikami, jak i pomijanie okna zapytania co chcemy zrobić z danymi – czy mają się jednorazowo otworzyć, czy zapisać na dysku. Co natomiast zostało dodane w Firefoxie 98 na urządzeniach mobilnych?

Mobilny Firefox, zwłaszcza ten na Androidzie, rozwija nieco inne rzeczy i tam twórcy dodają inne funkcje. Wersja 98 wnosi przede wszystkim… tapety. Tak, otóż na ekranie nowej karty – tam gdzie mamy skróty do ulubionych witryn i tak dalej – mogą pojawiać się tapety. Zamiast typowego szarego tła, wyświetlają się kolorowe obrazki. W moim przypadku są to 3 różne grafiki.

firefox tapety

Warto dodać, że pojawiła się opcja sprawiająca, że klikanie na logo Firefoxa losowo zmienia tapetę. O ile w trybie jasnego motywu te grafiki wyglądają nawet OK, tak ciemny motyw kompletnie tutaj nie pasuje. Mają też pojawić się grafiki związane z animacjami Disneya.

Firefox
(fot. Android Police)

Poza tymi wyżej opisanymi tapetami, Mozilla zaimplementowała funkcję usuwania plików cookie i innych danych dla wybranej, pojedynczej domeny. To sprawia, że możemy zresetować dane danej strony bez potrzeby czyszczenia całej aplikacji. Poprawiono też kilka błędów, a kafelki kart w motywie trybu ciemnego mają teraz ciemne obramowanie zamiast jasnego.

Źródło: Mozilla

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!