Mógłbym z tego korzystać. Plasma Mobile wygląda coraz lepiej!

kde plasma

Plasma Mobile to jeden z najbardziej obiecujących projektów interfejsów graficznych dla Linuxa na smartfonach. Tak się składa, że mobilna KDE Plasma właśnie otrzymała całkiem sporą aktualizację.

W świecie mobilnego Linuxa najbardziej obiecującymi systemami/interfejsami są Ubuntu Touch, PostmarketOS, LuneOS oraz Plasma Mobile. Co równie ważne, wszystkie 4 systemy działają na prawdopodobnie najlepszym smartfonie z Linuxem – PinePhone. Deweloperzy z KDE odpowiedzialni za Plasma Mobile właśnie wydali sporą aktualizację swojego dzieła.

Warto zobaczyć: Oto jak działają 4 różne systemy typu Linux na smartfonie PinePhone

Plasma Mobile wygląda coraz lepiej

Przede wszystkim wprowadzono lepsze wsparcie dla aplikacji sandboxowanych. Ponadto zmieniono klawiaturę ekranową na maliit2 (fork klawiatury z Ubuntu Touch), która działa znacznie lepiej. Jednak nie tylko ją zainstalowano, ale również zmodyfikowano w taki sposób aby integrowała się z Plazmą, skalowała się przy zmianie rozdzielczości ekranu czy automatycznie chowała kiedy nie jest potrzebna.

Mógłbym z tego korzystać. Plasma Mobile wygląda coraz lepiej!

Ekran blokady doczekał się kompletnej przebudowy i teraz nie dość, że wygląda pięknie to jeszcze idealnie skaluje się do rozmiaru wyświetlacza – tak, Plasma Mobile budowana jest nie tylko na smartfony ale również tablety! Warto dodać, że KClock został nieco zoptymalizowany dzięki czemu używa mniej pamięci oraz trwają pracę nad KWeather – aplikacją pogodową, której mają zazdrościć użytkownicy Androida i iOS. Ponadto zaimplementowano Arkade, czyli specjalną kolekcję gier napisanych w QtQuick.

Jak Wam się podoba Plasma Mobile? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!