“Mordko, przytniesz mi zdjęcie?” – nie dajcie się na to nabrać!

telefon z włączonym facebookiem

“Hej, mordko. Mam prośbę. Wykadrujesz mi zdjęcie? Tak żeby nie było tego białego.”. To co właśnie przeczytaliście to ostatnio popularna treść wiadomości, którą niektórzy rozsyłają swoim znajomym na Facebooku. To pułapka! Nie dajcie się nabrać!

Wysłanie przyciętego zdjęcia zablokuje Twoje konto na Facebooku aż na 3 dni!

Od jakiegoś czasu w polskim Internecie możemy zauważyć ciekawe zjawisko. Otóż rozsyłany jest zrzut ekranu przedstawiający edycję pewnego zdjęcia z mężczyzną z butelką napoju w ręku. Nadawca w wiadomości zawiera prośbę, czy odbiorca może przerobić grafikę tak, aby całość wypełniało zdjęcie. Osoba taka pobiera obrazek, odsyła go i po chwili klops! Okazuje się, że dostaje bana za rozpowszechnianie pornografii dziecięcej.

"Mordko, przytniesz mi zdjęcie?" - nie dajcie się na to nabrać!
Rozsyłany zrzut ekranu (fot. Wykop)

Jeśli się dobrze przyjrzycie powyższej grafice, to zauważycie tam emotikonkę. Nie jest jednak ważna sama ta emotikonka, a to co ona przykrywa. Otóż pod nią znajduje się (prawdopodobnie) dwójka dzieci w trakcie stosunku płciowego. To spowodowało, że zdjęcie trafiło na czarną listę Facebooka, a nałożenie cenzury w postaci emoji niczego nie zmienia.

Co się dokładnie dzieje? Wykadrowane zdjęcie po chwili znika z konwersacji, a osoba je wysyłająca otrzymuje blokadę konta na 72 godziny. Co ważne, od tego bana nie można się odwołać, bowiem – jak wspomniałem wyżej – grafika traktowana jest jako rozpowszechnianie treści pedofilskich.

Warto przeczytać: MakuluLinux 2020 LinDoz – jeszcze inspiracja czy już kopia Windowsa?

Dlatego też przestrzegamy Was, aby nie odsyłać wykadrowanej grafiki przedstawiającej mężczyznę pijącego piwo na plaży. – no chyba, że chcecie sobie zrobić 3 dni przerwy od Facebooka.

Czy ktoś próbował Wam zrobić ten żart? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!