Motorola patentuje składany smartfon z aktywnymi krawędziami

Motorola patentuje składany smartfon z aktywnymi krawędziami

Niedawno zaprezentowana Motorola RAZR z składanym wyświetlaczem to bez wątpienia sprzęt, który robi piorunujące wrażenie. Oczywiście cena nie jest niska, ale myślę, że i tak znajdą się użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup tego urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zobaczymy drugą generację składaka Motoroli!

Motorola RAZR 2 z aktywnymi krawędziami?

Co ciekawe patent Motoroli został złożony w Amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych oraz w Światowym Biurze Własności Intelektualnej już w maju 2018 roku. Jednak dopiero 21 listopada 2019 roku wniosek ten został zatwierdzony, a co za tym idzie także oficjalnie ujawniony. I wszystko wskazuje na to, że sam składany ekran z niedawno zaprezentowanej Motoroli RAZR pojawi się także w drugiej generacji tego urządzenia. Ciekawostką mają być jednak ramki reagujące na dotyk. Oczywiście tego typu rozwiązanie nie jest niczym nowym. Już niejednokrotnie widzieliśmy wykorzystanie Active Edge w smartfonach między innymi HTC.

Motorola patentuje składany smartfon z aktywnymi krawędziami

Niemniej jednak samo połaczenie składanego ekranu z dodatkowymi czujnikami sprawiającymi, że raki będą reagować na dotyk czy gesty wydaje się naprawdę ciekawe. 20 sensorów będzie działać zarówno w momencie, gdy ekran będzie rozłożony jak i złożony. Według patentu ma to zapewnić nawet 20 nowych funkcji oraz 20 gestów, które zapewne użytkownicy będą mogli w pełni spersonalizować i przypisać do wybranych przez siebie aplikacji czy skrótów.

Zobacz także: Motorola RAZR oficjalnie zaprezentowana. Takiego składaka jeszcze nie było!

Musi jednak pamiętać o jednym – od premiery Motoroli RAZR nie minęło zbyt wiele czasu. Tym samym nie spodziewałbym się prezentacji drugiej generacji tego urządzenia w najbliższym czasie. Co więcej od zatwierdzenia patentu do gotowego sprzętu może minąć trochę czasu. Jeśli jednak składak Motoroli okaże się sukcesem sprzedażowym to bez wątpienia tego typu smartfony będą coraz częściej trafiać na rynek. Czy tak właśnie będzie? Czas pokaże!

Co myślicie o połączeniu składanego wyświetlacza z aktywnymi krawędziami? Czy waszym zdaniem takie rozwiązanie ma sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!