Wiemy jak może wyglądać nowa Motorola RAZR, jeśli tak będzie to jestem pod wrażeniem!

Motorola RAZR

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Lenovo planuje wznowić produkcję kultowego już modelu Motorola RAZR. Może on zadebiutować już niebawem, bo na targach MWC. Wcześniej widzieliśmy tylko schematy patentowe, ale na ich podstawie powstały pierwsze rendery wizualizujące nowy telefon z klapką od Motoroli.

Nowe wcielenie RAZR prezentuje się na renderach naprawdę ciekawie!

Wizualizacje zostały wykonane przez portal Yanko Design. Stworzył je Sarang Sheth – indyjski projektant. Moim zdaniem nowa Motorola RAZR prezentuje się na nich rewelacyjnie, zresztą zobaczcie sami!

Motorola RAZR
@yankodesign

Główny ekran telefonu ma po rozłożeniu proporcje 19:8 i wcięcie na górze, tak jak było to przedstawione na szkicu. Jego dolne i górne krawędzie są delikatnie zaokrąglone, tak jak w oryginalnej Motoroli RAZR. Po złożeniu naszym oczom ukazuje się drugi ekran. Jest on tak potrzebny, ponieważ nowy twór od Moto nie posiada przedniej kamerki. Stąd też do robienia selfie używa się tylnego aparatu. Oprócz tego ekran na pleckach powinien pełnić rolę podobną do tego w Meizu Pro 7. Oznacza to, że będą wyświetlane na nim powiadomienia, będzie można z jego poziomu zmieniać muzykę czy po prostu sprawdzić godzinę.

Zobacz też: Motorola RAZR ma powrócić w tym roku jako składany smartfon!

Motorola RAZR 2

@yankodesign

Nowa Motorola RAZR jest po złożeniu dość… kwadratowa. W takiej formie zajmuje urządzenie bardzo mało miejsca, co może być bardzo praktyczne. Na rysunkach patentowych nie było żadnych przycisków fizycznych, toteż Sarang Sheth nie umieścił ich na swoich renderach.

Powrót do składanych telefonów – co sądzę o tym trendzie?

Cóż, bardzo podoba mi się koncept wykorzystania składanego ekranu w taki sposób, w jaki zrobiło to Lenovo. Motorola RAZR ma naprawdę dużo sensu, jeśli pomyśli się o niej jako o urządzeniu kompaktowym. Można dzięki temu zachować małe wymiary i smukłą formę, ale również nie porzucać dużego ekranu. Jak najbardziej jestem za!

Natomiast nie widzę sensu telefonów takich jak ten od Xiaomi. Tworzy się przez to mały potworek, który jest po rozłożeniu wielką “patelnią” i bliżej mu do tabletu. Moim zdaniem nie w tę stronę powinno to iść. Przez tyle lat producenci dążyli do miniaturyzacji i odchudzania swoich urządzeń, a teraz mają wrócić czasy grubszych urządzeń? Moim zdaniem nie tędy droga…

Co sądzicie o składanych telefonach? Podoba wam się nowa Motorola RAZR? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!