Mozilla usuwa ważną funkcję z Firefoxa. Korzystaliście z niej?

Firefox

Mozilla Firefox to jedyny prawdziwy konkurent dla Google Chrome i bardzo cieszę się, że nadal jest rozwijany, a dodawane do niego funkcje są bardzo przydatne. Nie tak dawno temu mobilny Firefox przeszedł wiele zmian, co sprawiło, że stał się całkiem ciekawym zamiennikiem dla przeglądarek bazujących na Chromium. Niestety, ostatnia aktualizacja usuwa jedną z funkcji.

Firefox to przeglądarka internetowa, którą zna bardzo dużo osób. Co prawda, swoje lata świetności ma daleko za sobą, kiedy to korzystało z niej aż ponad 20% internautów, jednak nadal jest to dobry i rozbudowany produkt. Już od około roku obserwuje rozwój mobilnego Firefoxa, czyli od kiedy wszedł kompletnie nowy design. I muszę przyznać, że widzę jak się on zmienia i już pod wieloma względami jest to naprawdę dobry produkt, momentami lepszy od Chrome.

Jest na tyle dobry, że najpierw korzystałem z niego na testowych smartfonach, aż w końcu zdecydowałem się na jego instalację na moim prywatnym telefonie. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony – bardziej niż z wersji desktopowej.

Mozilla usuwa obsługę FTP z Firefoxa

Jak się okazuje, w Firefoxie 90 obsługa FTP (File Transfer Protocol) już nie istnieje. Dlaczego? Protokół ten jest przestarzały i po prostu niezbyt bezpieczny. Co ciekawe, obsługa FTP była wyłączona już w Firefoxie 88, jednak dało się ją przywrócić odpowiednią flagą w about:config. Teraz jest już to niemożliwe. Co jeszcze nowego w mobilnym Firefoxie 90?

Fiefox 89 wniósł ogromne zmiany w designie przeglądarki. Nowa wersja jest dalszym poprawianiem tego, co zostało dodane. Z tego też powodu nieco przeorganizowano ustawienia. Co ciekawe, dodano także możliwość dodania danych kart płatniczej, co pozwala na szybkie wypełnianie formularzy przy zakupach internetowych. Co ważne, aby użyć wprowadzonych danych, będzie trzeba podać hasło lub skorzystać z czytnika linii papilarnych.

Firefox
(fot. Android Police)

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!