Mozilla Firefox 97 już jest! Co nowego dodano?

Firefox

Mozilla właśnie zaktualizowała swoją przeglądarkę internetową Firefox do wersji 97. Co takiego dodano?

Mozilla Firefox 97 – zmiany są, ale niezbyt spore

Właśnie Mozilla wydała przeglądarkę Firefox w wersji 97. Co ciekawe, zmian sporo nie ma, jednak te które dodano, są naprawdę zauważalne. Dlaczego? Otóż zmieniono motywy graficzne, które dostępne są tymczasowo. Pojawiło 6 nowych limitowanych tematów graficznych i nazywają się one:

  • Rawrrr!
  • That’s so Fire
  • Vegging Out
  • Cheese Puff
  • Bomb-dot-com
  • Chillaxing

Choć są one całkiem ładne, to jednak nawiązują one do jasnej stylistyki. A takiej natomiast ja nie lubię – a przynajmniej w przeglądarce. Szczerze to wolałem te wcześniejsze motywy tymczasowe, ale nie mogę być zły, bo wszak sama nazwa wskazuje, że są one… tymczasowe.

To jednak nie jest wszystko. Dodane lepsze zarządzanie procesami w about:processes oraz zaczęto stosować promień CSD dla “tła”, co poprawia krawędzie wyświetlanych elementów na niektórych stronach. Wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu od teraz oferuje przycisk Ponów próbę oraz też sporo nowych zabezpieczeń. Na Windowsie 11 natomiast pojawił się nowy pasek przewijania.

Firefox 97

Firefox 97 jest już dostępny. Na Windowsie przeglądarka wyśle Wam stosowne powiadomienie o uaktualnieniu. Na Linuxie natomiast update powinien być już dostępny do instalacji (lub lada moment będzie) w menedżerze pakietów. Zaktualizowana została także paczka .tar.bz2.

Źródło: Firefox, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!