Z mPrawa Jazdy korzysta prawie 4 mln Polaków

samochód elektryczny xiaomi

mPrawo Jazdy, czyli dokument Prawa Jazdy dostępny wirtualnie w smartfonie, został udostępniony dokładnie rok temu. Ilu Polaków korzysta z tego udogodnienia?

mPrawo Jazdy bije rekordy popularności

5 grudnia polscy kierowcy otrzymali możliwość przechowywania dokumentu potwierdzającego posiadanie uprawnień do kierowania pojazdów w formie elektronicznej – bezpośrednio na smartfonie. Dodatkowo od tego dnia też nie trzeba mieć przy sobie Prawa Jazdy, aby móc prowadzić auto. Dlatego też mPrawo Jazdy naprawdę się przydaje w sytuacjach kryzysowych.

Jak się okazuje, od 5 grudnia 2020 roku mPrawo jazdy na swoje telefony pobrało niemalże 4 mln kierowców, a dokładnie jest to 3 949 826. Średnio instaluje je 10,5 tysiąca osób dziennei. Warto dodać, że rekord padł pierwszego dnia, bowiem wtedy na nie zdecydowało się 147 577 osób. Najlepszym miesiącem był natomiast lipiec 2021. Wtedy właśnie na mPrawo Jazdy zdecydowało się 602 819 osób.

mprawo jazdy
(fot. gov.pl)

mPrawo Jazdy może być przydatne przy wypożyczaniu samochodu, potwierdzaniu uprawnień do prowadzenia pojazdów, przy zakupie ubezpieczenia, podczas kontroli drogowej lub podczas kolizji, kiedy okazujemy uprawnienia innemu kierowcy bez wzywania policji.
Nasza aplikacja to nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem, który potwierdza ich autentyczność

mówi minister Adam Andruszkiewicz

Sam z mPrawa Jazdy korzystam. Jest to możliwe wykorzystując aplikację mObywatel, w której to mamy dostęp do wielu innych dokumentów. Chociażby mTożsamość czy paszport covidowy. Spokojnie, nie musimy fotografować swoich dokumentów – te są wyciągane prosto z Centrali Ewidencji Kierowców.

Źródło: cyfryzacja KPRM przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!