Need for Speed: Carbon Redux 2021 – odkryj tę grę na nowo!

need for speed carbon redux
(fot. KryZeePlays)

Starsze tytuły z serii Need for Speed cieszą się ogromną popularnością i dobrą opinią – również (a raczej powinienem powiedzieć zwłaszcza) w Polsce. Jak się okazuje, właśnie został wydany Need for Speed: Carbon Redux 2021, który pozwala nam odkryć tytuł z 2006 na nowo!

Need for Speed: Carbon Redux 2021 pozwoli Ci przypomnieć sobie tę grę w lepszym wydaniu

Need for Speed: Carbon to moja ulubiona odsłona NFS-a. Jest na tyle dobra, że przeszedłem ją może nawet 15 razy. Po prostu potrafi wciągnąć i zadowala muzyką, klimatem, postaciami i możliwościami tuningu. Co prawda, scenariusz jest wyjątkowo przeciętny, ale ten nigdy w NFS-ach nie był bardzo ważny.

Carbon to jednak gra już wiekowa i dzisiaj raczej zbytnio nie cieszyłaby oka, a zagranie w nią mogłoby nieco popsuć wspomnienia. Na szczęście znalazła się grupa modderów, którzy poświęcili 3 lata swojego życia na wydanie specjalnej edycji Carbona o nazwie Redux 2021.

need for speed carbon redux
(fot. KryZeePlays)

Modyfikacja wnosi naprawdę wiele zmian. Przede wszystkim użyto nowy silnik tekstur, dzięki czemu te wyglądają o wiele lepiej – między innymi mowa tu o asfalcie. Elementy HUD również zostały odświeżone, a gra działa w 4K. Dodano także wiele nowych aut, a każde z nich ma wsparcie pełnego tuningu.

Sam tuning też ulepszono i teraz można dodać o wiele więcej modyfikacji – nawet mowa tu o neonach, które ostatni raz widziałem w Undergroundzie 2. Natomiast drifitng otrzymał nieco inny model, co sprawia, że ten może być o wiele lepszy. Jeśli jednak go nie polubimy, to można go wyłączyć. Wydana została także wersja Redux Lite, która zawiera stare tekstury – to zmniejsza zapotrzebowanie na podzespoły i gra jest grywalna na starszych sprzętach.

O wszystkich modyfikacjach dowiecie się z poniższego filmu:

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!