Nie do wiary! Paczkomaty Poczty Polskiej staną na… parafiach!

poczta polska

Zapewne każdy z Was kojarzy Paczkomaty, czyli automaty paczkowe firmy InPost rozsiane po całej Polsce, które pozwalają na wysyłanie i odbieranie paczek. Korzystając z nich nie narażamy się na to, że kurier zapuka z naszą przesyłką akurat wtedy, kiedy nas nie będzie w domu. Poczta Polska również chce mieć swoje Paczkomaty, jednak nikt nie wiedział gdzie dokładnie zamierza je umieścić. Cóż, część z nich wyląduje na… parafiach.

Poczta Polska chce mieć swoje Paczkomaty i wykorzysta do tego parafie

Choć Poczta Polska nie może swoich automatów paczkowych nazwać Paczkomatami (ta nazwa jest zastrzeżona), tak zadeklarowała, że do 2022 roku zaoferuje ich aż 2 tysiące. Jak spółka podała w oficjalnym komunikacie, nowe maszyny mają stanąć w popularnych miejscach, chociażby w pobliżu placówek pocztowych, przy marketach i galeriach handlowych, przy urzędach państwowych i samorządowych, na terenie spółdzielni mieszkaniowych, a nawet parafii.

Warto przeczytać: Żabka zamierza stworzyć konkurencję dla Paczkomatów InPost!

Razem z innymi punktami odbioru, takimi jak placówki pocztowe, sklepy Żabka, kioski i saloniki prasowe Ruchu oraz niektóre stacje Orlen będzie to największa sieć miejsc, w których będziemy mogli swobodnie odebrać przesyłkę. Poczta Polska wierzy, że w 2022 roku aż 50% obsługiwanych paczek będzie trafiać do punktów i automatów paczkowych.

Nie do wiary! Paczkomaty Poczty Polskiej staną na... parafiach!

Bardzo cieszę się, że i na tym rynku rośnie konkurencja, bowiem to właśnie my – klienci – możemy z tego czerpać korzyści. A może dzięki automatom paczkowym dostarczanie przesyłek przez Pocztę Polską będzie szybsze niż dotychczas, bowiem choć nie jest z tym najgorzej, tak jednak prywatne firmy kurierskie potrafią paczkę dostarczyć o wiele szybciej.

Co myślicie o automatach paczkowych Poczty Polskiej? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!