Nokia 7.2 na renderach. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowy smartfon HMD Global?

Nokia 7.2 na renderach. Czy właśnie tak będzie wyglądać nowy smartfon HMD Global?

Co my byśmy zrobili gdyby nie producenci pokrowców. To właśnie dzięki nim wiele przedpremierowych przecieków pojawia się w sieci i tak naprawdę większość z nich odnajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy tak będzie także z Nokią 7.2?

Nokia 7.2 czyli gdzieś już to widziałem

Jestem świadomy tego, że w dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest stworzyć coś co będzie wyglądało zupełnie inaczej niż smartfony konkurencji. Ilość modeli, które dostępne są na rynku jest wręcz ogromna i praktycznie zawsze nowość będzie mniej lub bardziej podobna do czegoś co już było. Niemniej jednak, jeśli plotki okażą się prawdą, to Nokia 7.2 będzie do złudzenia przypominać nam smartfony Motoroli. Przede wszystkim wtedy gdy spojrzymy na plecki i aparaty tylne, które zostały umiejscowione w charakterystycznym okręgu. Według przedpremierowych przecieków same aparaty mają nie wystawać z obudowy, co bez wątpienia jest sporym plusem.

Zobacz także: Nokia 5.2 pod kryptonimem Daredevil

Pod aparatami znajdziemy czytnik linii papilarnych. To może oznaczać, że HMD Global postawi na ekran typu IPS. Nokia 7.2 będzie średniakiem, a co za tym idzie nie możemy oczekiwać od tego urządzenia cudów. Z drugiej strony najnowsze rendery prezentują nam naprawdę nieźle wyglądające urządzenie i gdyby nie łudzące podobieństwo do smartfonów Motoroli to byłoby wręcz świetnie.

Nokia 7.2, razem z Nokią 5.2 oraz Nokią 6.2, powinny zadebiutować już 5 września na targach IFA 2019 w Berlinie. Na temat specyfikacji tak naprawdę nie wiemy praktycznie nic. Głównym aparatem ma być oczko o rozdzielczości 48 Mpix, a dodatkowym obiektyw szerokokątny o kącie widzenia 120 stopni. Szczerze mówiąc liczę na to, że HMD Global uczciwie wyceni swoje nowe smartfony. Z Nokii 7.1 korzystało mi się naprawdę przyjemnie i jeśli jego następca okaże się równie dobrym telefonem to bardzo możliwe, że spotka się z ciepłym przyjęciem fanów czystego Androida.

Zobacz także: Średniak, którego można pokochać pomimo jego wad. Nokia 7.1 – recenzja

Co myślicie o takim wyglądzie Nokii 7.2? Jesteście fanami czystego systemu z zielonym robocikiem? A może wolicie nakładkę któregoś z producentów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!