Nokia 8.2 z modemem 5G ma zadebiutować na MWC 2020 w Barcelonie

Nokia 8.2 z modemem 5G ma zadebiutować na MWC 2020 w Barcelonie

Nokia 8.2 to smartfon, na temat którego informacje pojawiają się już od jakiegoś czasu. Wszystko wskazuje na to, że premiera nadchodzącej nowości HMD Global zostanie zaprezentowana światu już na targach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie. Co wiemy na temat specyfikacji tego urządzenia?

Nokia 8.2 tylko w wersji z 5G?

Najnowsze informacje na temat nowości HMD Global mówią, że smartfon ten pojawi się na rynku jedynie w wersji z modemem 5G. Oczywiście rok 2020 ma być okresem największego rozwoju infrastruktury sieci nowej generacji, ale tak naprawdę 5G nadal w wielu krajach pozostaje w strefie planów, a do ich realizacji pozostało jeszcze sporo czasu. Niemniej jednak informacja zaskakuje przede wszystkim dlatego, że Nokia 8.2 nie ma być flagowcem, a mocniejszym średniakiem. Tym samym smartfon ten będzie pracować pod kontrolą jednego z średniopółkowych procesorów Qualcomma, które w najbliższej przyszłości mają trafić na rynek. Bardzo możliwe, że będzie to Snapdragon 735, ale nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone.

Średniak, którego można pokochać pomimo jego wad. Nokia 7.1 – recenzja

Nokia 8.2 5G ma trafić na rynek z 4 GB, 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB, 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Tym samym nadchodząca nowość HMD Global będzie pierwszym smartfonem w portfolio firmy z aż 8 GB RAM-u. Sprzęt ten ma otrzymać 32-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie oraz cztery aparaty tylne ułożone w kwadrat. Głównym oczkiem tylnym ma być 64-megapikselowa matryca, ale nie wiemy czy będzie to sensor Samsunga czy Sony.

Zobacz także: Nokia 9.1 PureView może zadebiutować dopiero w drugim kwartale 2020 roku

Nokia 8.2 5G ma trafić przede wszystkim na rynek Stanów Zjednoczonych. Tam cena powinna zostać ustalona na poziomie 500 dolarów czyli około 1940 zł. Tym samym nowość HMD Global może być jednym z tańszych smartfonów posiadającym modem 5G. Miejmy nadzieję, że urządzenie to pojawi się w sprzedaży także w Europie, ponieważ zapowiada się naprawdę ciekawie!

Na zdjęciu głównym znajduje się Nokia 7.2

Co myślicie o specyfikacji Nokii 8.2? Czekacie na premierę tego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!