Nothing phone (1) będzie wyjątkowo przeciętny…

nothing

Wielu uważa, że to właśnie Carl Pei był odpowiedzialny – a przynajmniej w sporej części – za sukces marki OnePlus. Ten jednak od tej firmy odszedł i założył swoją o nazwie Nothing. Już od jakiegoś czasu na rynku mamy słuchawki Nothing ear (1), a też możemy testować launcher na Androida. Teraz poznaliśmy specyfikację smartfona Nothing Phone (1).

Nothing Phone (1) – co zaoferuje?

Firma Nothing za swój cel wzięła sobie zaoferowanie świetnego ekosystemu, który sprawi, że dostaniemy takie wrażenia z użytkowania, jak w świecie urządzeń Apple. I tak właśnie czekamy na premierę pierwszego smartfona firmy, czyli Nothing Phone (1). Oczekiwania więc są naprawdę wysokie.

Właśnie wyciekła specyfikacja nadchodzącego smartfona i wcale nie jest ona topowa, bowiem nie mamy tutaj nawet flagowego procesora. Co więc dostaniemy?

  • Ekran: 6,43″ AMOLED or rozdzielczości Full HD+ z odświeżaniem obrazu do 90 Hz i obsługą HDR10+
  • Pamięć: 8 GB RAM, 128 GB pamięci wbudowanej na dane
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 778G
  • Bateria: 4500 mAh z obsługą ładowania bezprzewodowego
  • Aparat główny: 50 + 8 MP + 2 MP
  • Kamera selfie: 32 MP
  • System: Android 12
Nothing Launcher (Beta) w Google Play Store

Fakt, specyfikacja nie jest jakaś słaba, jednak w sporej części jest daleka od flagowej. Snapdragon 778G jest całkiem mocnym procesorem (choć nie tak jak 8 Gen 1) i w sumie to wiele tutaj zależy od optymalizacji, na którą tak wielu liczy. Jeśli dostaniemy tutaj bardzo dobry software oraz naprawdę kuszącą cenę, to Nothing Phone (1) może okazać się być dla wielu strzałem w dziesiątkę. Tym bardziej, że dzisiejszy rynek smartfonów jest wyjątkowo nudny.

Trzeba jednak poczekać na oficjalnie potwierdzenie tej specyfikacji przez producenta. No i też nie poznaliśmy innych cech smartfona, które również są ważne.

Źródło: @rsjadon01

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!