Xiaomi 15 ujawnia nowe szczegóły na swój temat! Znamy częściową specyfikację techniczną

Poznaliśmy częściową specyfikację Xiaomi 15
Seria Xiaomi 14 (fot. producenta)

Premiera kolejnej generacji flagowych modeli Xiaomi co prawda odbędzie się dopiero za kilka miesięcy, ale już teraz w sieci pojawiają się kolejne informacje na ich temat. Tak się składa, że poznaliśmy częściową specyfikację techniczną podstawowego Xiaomi 15. Oto, co wiemy na jego temat.

Xiaomi 15 – prawdopodobne parametry techniczne oraz data premiery

Nadchodząca nowość Xiaomi prawdopodobnie będzie pierwszym modelem na rynku, który wyposażony będzie w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4. Na temat tego układu aktualnie nie wiemy nic więcej, więc na kolejne szczegóły musimy jeszcze trochę zaczekać.

Ponadto ustalono, że Xiaomi 15 oferować może płaski wyświetlacz LTPO AMOLED o rozdzielczości 1.5K oraz aparat główny 50 Mpx z sensorem OmniVision o rozmiarze 1/1.3″. Do tego pojawić się ma teleobiektyw z 3-krotnym zoomem oraz obiektyw ultraszerokokątny. Co ciekawe, aparaty mają być pokryte powłoką nano ALD o ultraniskim współczynniku odbicia, która w praktyce ma poprawić przepuszczalność światła oraz klarowność obrazu i teksturę.

Poznaliśmy częściową specyfikację Xiaomi 15
Xiaomi 14 (fot. producenta)

Najwyższy wariant pamięciowy ma oferować z kolei 16 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 1 TB pamięci wbudowanej na dane użytkownika. Można się też spodziewać głośników stereo, dobrego silnika wibracyjnego oraz ultrasonicznego czytnika linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. Według przecieku smartfon oferowany ma być w czarnej oraz białej wersji kolorystycznej, ale producent zapewne pokaże także inne, ciekawsze kolory.

Jeśli chodzi natomiast o datę premiery, to wszystkie dotychczasowe przecieki sugerują debiut w październiku bieżącego roku. Niektóre z udostępnionych informacji sugerują z kolei, że w październiku zadebiutuje wyłącznie Xiaomi 15 Pro, natomiast podstawowy model w grudniu.

Wspomniane informacje ujawniają całkiem przyzwoite ulepszenia względem poprzedniej generacji, ale należy mieć na uwadze, że do prawdopodobnej premiery zostało jeszcze sporo czasu, więc należy podejść udostępnionych parametrów z rezerwą.

Źródło: GSMArena

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!