Nowości, nowości i jeszcze więcej nowości. Dzień drugi na CES 2019!

ces 2019

Drugi dzień targów przyniósł nam kolejne nowości, którymi warto się zainteresować. Producenci prześcigają się w pracach nad nowymi rozwiązaniami mającymi podbić nasze serca. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Sześciokątne panele LED od Nanoleaf

Targi CES 2019 odbywające się właśnie w Las Vegas pokazują jak dużą wagę przykładają producenci do szeroko pojętego smarthome. Firma Nanoleaf specjalizuje się w tworzeniu paneli LED, które możemy umieścić tak naprawdę w każdym miejscu naszego domu. Teraz zaprezentowano nowe rozwiązanie tego typu, ale nie w kształcie tradycyjnego kwadratu czy prostokąta, a sześciokąta foremnego. Nowy kształt ma umożliwić użytkownikom tworzenie jeszcze ciekawszych figur przestrzennych. Jeden kształt może składać się maksymalnie z 500 paneli. Oczywiście nie zabrakło wsparcia dla systemu HomeKit firmy Apple, a co za tym idzie całością możemy sterować przy pomocy telefonu. Sprzedaż nowości Nanoleaf rozpocznie się w trzecim kwartale, a wysyłka nastąpi przed końcem tego roku.

nanoleaf

HiSense U30

Kolejny smartfon z dziurką w ekranie skrywającą 20-megapikselową kamerę przednią. Co ciekawe wyświetlacz nie został wyprodukowany przez Samsunga, jak ma to miejsce w Honorze V20, Huawei Nova 4 czy Samsungu Galaxy A8s, a przez chińską firmę Tianma. Za wydajność odpowiada Qualcomm Snapdragon 675. Jednostka ta wspierana jest przez 6 GB lub 8 GB RAM-8, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach znajdziemy dwa aparaty – 48 Mpix oraz 5 Mpix. HiSense U30 ma trafić do sprzedaży w Chinach, Rosji oraz wybranych krajach Starego Kontynentu. Data premiery oraz cena nie zostały podane.

hisense u30

Smartfonowe obiektywy od Black Eye

Firma Black Eye działa na rynku od stosunkowo krótkiego czasu, ale już zdobyła spore grono fanów. Na targach CES 2019 producent zaprezentował całą serię nowych obiektywów, które mają za zadanie znacząco rozwinąć możliwości aparatów w naszych telefonach. Zacznijmy od najtańszego obiektywu. W cenie 34,99$ możemy kupić Macro G4, który oferuje 15-krotny zoom optyczny. 10$ drożej został wyceniony Wide G4 czyli szerokokątny obiektyw o kącie 160 stopni. Black Eye przygotował także serię dla bardziej wymagających osób (każdy z nich kosztuje 89,99$). Pierwszym z obiektywów z linii Pro jest Pro Portrait Tele G4 oferujący kąt 40 stopni oraz 2,5-krotny zoom optyczny. Kolejnym jest Pro Cinema Wide G4 o kącie 120 stopni, a ostatnim Pro Fisheye G4 z kątem 175 stopni. Sprzedaż obiektywów ma rozpocząć się w ciągu najbliższych miesięcy.

black yey

Asystent Google pojawi się w Google Maps

Google nieustanie rozwija swojego inteligentnego asystenta głosowego. Już 15 stycznia Google Assistant powinien przemówić w języku polskim, a na targach CES 2019 amerykański gigant ogłosił połączenie go z Mapami Google. Tym samym jadąc autem i korzystając z nawigacji będziemy w stanie głosowo wyszukać daną lokalizację, napisać wiadomość, wybrać numer lub zmienić muzykę. Tak naprawdę wszystko to co do tej pory było dostępne w Android Auto będzie możliwe bezpośrednio w Google Maps. Funkcja ta będzie stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom, ale u większości powinna pojawić się w najbliższym czasie.

asystent google logo 2

Co myślicie o nowościach zaprezentowanych w dniu drugim targów CES 2019? Która z nich najbardziej przypadła wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!