Nowy iPad Air nadchodzi! Ma być podobny do iPada Mini

ipad air 4gen 2020
iPad Air 4. generacji

Ostatnia generacja iPada Air pojawiła się w 2020 roku, więc to dobry moment na odświeżenie. Jak się okazuje, nowa edycja może być podobna do zeszłorocznego iPada Mini.

iPad Mini 5. gen – iPad Mini w opakowaniu iPada Air 2020

Pojawienie się iPada Air 4. generacji było naprawdę ważnym wydarzeniem. Sprzęt ten oferuje wiele udogodnień znanych z iPadów Pro, ale za to w sporo niższej cenie. Jest to na tyle atrakcyjny sprzęt, że sam postanowiłem go zakupić. Jak się jednak okazuje, już niedługo zobaczymy nowego iPada Air.

Przecieki mówią o tym, że będzie to raczej tylko poprawka specyfikacji. iPad Air 5. generacji ma mieć ten sam design co poprzednik z 2020 roku, jednakże sporym udogodnieniem będzie ulepszona specyfikacja – podobna do niedawno pokazanego iPada Mini. Co ciekawe, iPad Mini ma lepszą specyfikację do Aira, a przy tym nadal jest nieco tańszy.

ipad air 4
iPad Air 4. generacji

Nowy iPad Air ma oferować układ Apple A15 Bionic oraz kamerkę 12 MP z obsługą funkcji “Centrum Uwagi”, dzięki której kadr podąża za naszą postacią podczas rozmów wideo. Nie powinno zabraknąć 5G oraz lampy flash True Tone.

Według przecieków iPad Air 5. gen. zadebiutuje już wiosną 2022 roku – wraz z nowym iPhone’m SE. Jak ktoś planuje zakup iPada Air to myślę, że warto poczekać. Przede wszystkim przez fakt, że premiera nowej generacji komputera sprawi, że ta starsza stanieje.

Źródło: Mac Otakara przez appleworld.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!