Nowy Outlook będzie dostępny wszędzie! Nawet na Linuxie

outlook

Outlook to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do pracy i zarządzania czasem. Aplikacja do obsługi Outlooka zmienia się dosyć regularnie i jak się okazuje, już pojawia się nowa wersja.

Nowy Outlook jako PWA

Outlook przejdzie spory lifting w ramach projektu “Monarch”. Aplikacja ma zostać jeszcze lepiej zunifikowana z innymi narzędziami Microsoftu i pozwoli na zarządzanie pocztą i kalendarzami w o wiele łatwiejszy sposób. Tak, mówimy to aplikacji PWA, czyli Progressive Web App, która będzie uruchamiać się wewnątrz przeglądarki. Wbrew pozorom, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Po pierwsze, aplikacji nie musimy instalować i możemy z niej korzystać bez potrzeby pobierania dodatkowych plików. Po drugie, uruchomimy ją na każdym systemie operacyjnym, w tym na Linux czy Chrome OS. Design aplikacji ma być zgodny z nowymi wytycznymi nazwanymi “Fluent Design”.

Outlook
(fot. Windows Central)

One Outlook, bo tak ma nazywać się nowa odsłona aplikacji, ma zastąpić domyślną aplikację poczty i kalendarza w Windowsie 11. Okno programu zaoferuje specjalną wstążkę, która powinna ułatwić wykorzystywanie. Aplikacja ma integrować się z systemem, na którym ją uruchamiamy. Program podobno już działa na kontach szkolnych i służbowych.

Źródło: Antyweb

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!