Thunderbird zmierza na Androida!

thunderbird
Thunderbird, “jeszcze” aktualne logo

Thunderbird to uwielbiany klient poczty elektronicznej. Jak się okazuje, program będzie dostępny również i na Androida!

Mozilla Thunderbird to już dosyć stara (a raczej dojrzała) aplikacja do zarządzania skrzynkami pocztowymi. W zasadzie nazwanie tego klientem poczty to pewne niedopowiedzenie, bowiem jest to raczej pełne środowisko do zarządzania swoją pracą i czasem. Oprócz maili, mamy tam obsługę kalendarzy, kanałów RSS czy nawet list zadań. Mało tego, doinstalowując wtyczki możemy znacznie rozszerzyć możliwości aplikacji.

Thunderbird trafi na Androida

Od kilku dni PR-em projektu Mozilla Thunderbird zajmuje się Jason Evangelho, który znany jest z produkcji materiałów na Forbes oraz na kanał Linux For Everyone. Jason szybko zajął się większą komunikacją z fanami, a także zaczął odpowiadać na wiele pytań. Dosyć często powtarzało się jedno: Czy Thunderbird trafi na Androida?

Jak się okazuje, Thunderbird faktycznie będzie dostępny na urządzenia z Androidem. Niestety, twórcy nie zdradzają żadnych szczegółów, choć dodają, że w przyszłych tygodniach pojawią się pierwsze, większe informacje.

Thunderbird on Mastodon
Thunderbird na Mastodon

Ciekawi mnie, czy Thunderbird przyjmie formę podobną do wersji z PC, gdzie mamy dostęp do wielu różnych funkcji, czy jednak twórcy skupią się na samych wiadomościach e-mail. Warto dodać, że ten rynek jednocześnie jest dosyć pusty – oprócz systemowych i tych od samych dostawców poczty, nie ma za bardzo wielu tego typu aplikacji, ale też w świecie Open Source znam co najmniej dwie świetne appki pocztowe, a jest to FairMail i K-9 Mail. Cóż, zostało nam tylko poczekać i liczę na to, że Thunderbird na Androida będzie miał interfejs dostosowany również na tablety.

Źródło: @thunderbird

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!