Nowy smartfon realme w TENAA. Nadchodzi kolejny średniak z 5G?

Nowy smartfon realme w TENAA. Nadchodzi kolejny średniak z 5G?

Pamiętacie jeszcze niedawno zaprezentowanego realme V5? Wszystko wskazuje na to, że chiński producent pracuje nad lepszą oraz oczywiście droższą wersją tego urządzenia. Teraz model o nazwie kodowej RMX2176 został odnaleziony w TENAA!

Co przyniesie nowy średniak realme?

Mam wrażenie, że nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka nie będzie zbytnio różnić się od wielu średniopółkowych smartfonów innych firm. Model oznaczony jako realme RMX2176, który może trafić do sprzedaży jako realme V5 Pro, ma działać pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 765G. Procesor ten będzie wspierany przez 6 GB lub 8 GB RAM-u w zależności od wersji i myślę, że połączenie to w pełni sprosta oczekiwaniom większości użytkowników. Nie zabraknie także modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji. Na froncie natomiast znajdziemy ekran OLED o przekątnej 6,43 cala oraz rozdzielczości FullHD+. Plotki mówią także o zwiększonej częstotliwości odświeżania, ale na tę chwilę nie wiemy czy będzie to 90 Hz czy też 120 Hz.

Nowy smartfon realme w TENAA. Nadchodzi kolejny średniak z 5G?

Nadchodząca nowość realme powinna otrzymać także dwa ogniwa o pojemności 2100 mAh każde. Zastosowanie dwóch baterii pozwoli na wykorzystanie technologii szybkiego ładowania o mocy minimum 65 W. Na pleckach natomiast, przynajmniej według plotek opublikowanych na Weibo przez użytkownika Digital Chat Station, mają zostać umiejscowione cztery aparaty. Głównym będzie matryca 64 Mpix, a dodatkowymi obiektywy 8 Mpix oraz dwa po 2 Mpix każdy.

Zobacz także: realme C12 pojawia się w Geekbench. Poznaliśmy część specyfikacji tego urządzenia!

Zdjęcia typu selfie natomiast wykonywane będą przy pomocy pojedynczego aparatu 32 Mpix umiejscowionego w dziurce w ekranie. Smartfon ten ma mieć wymiary 160,9 x 74,4 x 8,1 mm i ważyć około 175 g. Oczywiście data premiery nadal pozostaje tajemnicą, ale z racji tego, że model oznaczony jako RMX2176 został już certyfikowany przez TENAA możemy być wręcz pewni, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat. Miejmy nadzieję, że realme po raz kolejny zaoferuje nam bardzo dobry stosunek ceny do możliwości.

Na zdjęciu głównym znajduje się realme V5.

Co myślicie o specyfikacji nadchodzącej nowości realme? Korzystacie z któregoś z urządzeń tego chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!