Nubia Red Magic 3 bije rekordy w AnTuTu!

nubia red magic

Nubia Red Magic to oddział chińskiej firmy, który zajmuje się tworzeniem gamingowych smartfonów. Wyróżniają się one ciekawym designem oraz mocnymi podzespołami. Nie inaczej ma być w przypadku kolejnego telefonu z ich stajni. Nubia Red Magic 3 będzie naprawdę potężnym zawodnikiem!

Nubia Red Magic 3 podnosi poprzeczkę!

Wynikami testu syntetycznego w popularnej aplikacji poprzez Weibo pochwalił się Ni Fei, dyrektor naczelny w firmie. Urządzenie o nazwie kodowej NX629J, czyli właśnie Red Magic 3, wykręciło w AnTuTu 437 524 punktów. Jest to wynik nie tylko wyższy wyższy aż o 7 tys. punktów od tego co osiągnął Xiaomi Black Shark 2, ale też najwyższy jaki widziało AnTuTu. Poza tym poznaliśmy wyniki jeszcze jednego, mniej popularnego benchmarku, mianowicie Master Lu. Tam Nubia Red Magic 3 ponownie zniszczyła konkurencje notując ponad 470 tys. punktów.

Jakie podzespoły zagoszczą w tym gamingowym smartfonie? Nubia Red Magic 3 będzie wyposażona w Snapdragona 855 od Qualcomm. To szeroko znany układ, który gości w wielu tegorocznych flagowcach. Wedle załączonych wyżej screen shotów, Nubia zestawiła go z 8 GB RAM-u oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Podejrzewam, że dostępna będzie również jeszcze mocniejsza wersja. Mam na myśli wariant 12/256 GB, którego wyniki w testach powinny być jeszcze lepsze, oczywiście czysto teoretycznie.

Warto przeczytać: Najlepsze telefony marca 2019 wg AnTuTu. W końcu nadszedł czas wielkich zmian!

nubia red magic
Nubia Red Magic, czyli telefon który zapoczątkował całą serię

Nie samą wydajnością gracz żyje, liczy się także czas pracy na baterii. Również na tym polu Nubia Red Magic 3 nie powinna dać plamy. Ptaszki ćwierkają jakoby ten telefon miał mieć baterię o pojemności 5000 mAh oraz szybkie ładowanie o mocy do 30 W. To o 1000 mAh i 3 W więcej od największego konkurenta, jakim jest Xiaomi Black Shark 2. Globalna wersja nowej Nubii będzie pracować pod kontrolą “czystego” Androida 9 Pie z dodatkowym oprogramowaniem do gier. W Chinach natomiast Red Magic 3 dostanie specjalną nakładkę producenta.

Zobacz również: Nubia Alpha to nowa propozycja wykorzystania zgiętego ekranu

Jakie bajery kuszące graczy tutaj zagoszczą?

Z ciekawych rzeczy “gamingowych” Nubia Red Magic 3 ma posiadać na pleckach pasek LED RGB, tak jak miało to miejsce w poprzednich modelach, np. testowanym przez nas protoplaście serii. O odpowiednie temperatury zadbać powinien hybrydowy system chłodzenia układu. Poza tym mamy mieć tu do czynienia z systemem “haptic feedback”, czyli wibracjami znanymi m. in. z padów do konsol. Kiedy premiera? Zapewne za kilka tygodni. Red Magic 3 musi jeszcze nieco poczekać na swój czas, albowiem po drodze czeka nas premiera Nubii Alpha, którą pokazywano podczas MWC 2019. Póki co wiem, że szykuje się mocny rywal dla propozycji od Xiaomi.

Co myślicie na temat nadchodzącego telefonu dla graczy od Nubii?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!