Nubia Z20 pojawiła się w TENAA. Telefon najprawdopodobniej dostanie 2 wyświetlacze!

Nubia Z20 pojawiła się w TENAA. Telefon najprawdopodobniej dostanie 2 wyświetlacze!

Pamiętacie jeszcze Nubię X? Smartfon ten był pierwszym smartfonem w portfolio chińskiego producenta z dwoma ekranami. Rozwiązanie to było bez wątpienia ciekawe, ale nie spotkało się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem przez fanów rynku mobilnego. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny flagowiec firmy z Państwa Środka będzie wyglądać podobnie!

Nubia Z20 w TENAA

W chińskim urzędzie TENAA pojawił się smartfon firmy Nubia o oznaczeniu kodowym NX627J. Sprzęt ten ma być niczym innym jak tegorocznym flagowcem chińskiego producenta, o którym informacje pojawiają się już od dłuższego czasu. TENAA zdradza nam oczywiście naprawdę sporo na temat specyfikacji urządzenia. Nubia Z20 ma otrzymać aż dwa ekrany typu OLED. Na froncie znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 6,42 cala i rozdzielczości FullHD+ (2340 x 1080 pikseli), a na pleckach panel o tej samej rozdzielczości i przekątnej 5,1 cala. Zastosowanie drugiego ekranu sprawia, że chińska firma zrezygnuje z przedniego aparatu, a sam wyświetlacz przedni, z bardzo mocno zaokrąglonymi krawędziami, ma zajmować praktycznie cały front telefonu.

Nubia Z20 pojawiła się w TENAA. Telefon najprawdopodobniej dostanie 2 wyświetlacze!

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB, 8 GB lub nawet 12 GB pamięci RAM w zależności od wersji. Na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Na pleckach mamy znaleźć aż trzy aparaty. Głównym będzie najprawdopodobniej Sony IMX 586 48 Mpix, dodatkowym 16 Mpix, a na temat trzeciego tak naprawdę nic nie wiemy. Całość ma działać dzięki baterii o pojemności 3900 mAh.

Zobacz także: Nubia Z20 z najlepszym aparatem na rynku? Taką obietnicę złożył menadżer firmy

Premiera urządzenia ma odbyć się już 8 sierpnia tego roku, a co za tym idzie na potwierdzenie wszechobecnych plotek nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Największą zagadką pozostaje tak naprawdę cena urządzenia. Zapewne tanio nie będzie, ale miejmy nadzieję, że w tej kwestii chiński producent nas zaskoczy. Nubia Z20 najprawdopodobniej nigdy nie trafi do europejskiej dystrybucji i ciężko powiedzieć czy będzie możliwy jej zakup z chińskich sklepów z wysyłką do naszego kraju.

Co myślicie o Nubii Z20? Czy waszym zdaniem telefony z dwoma wyświetlaczami mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!