Nubia zapowiada premierę ładowarki GaN o mocy 120 W

Nubia zapowiada premierę ładowarki GaN o mocy 120 W

Ładowarki wykorzystujące azotek galu są nadal nowością na rynku mobilnym. Nubia w kwietniu w tym roku zaprezentowała światu tego typu akcesorium o mocy 65 W, ale teraz producent z Państwa Środka opublikował plakat zapowiadający kolejną premierę. Nowość ta trafi na rynek już 28 lipca!

Nowa ładowarka GaN Nubii

Już 28 lipca na rynek trafi Nubia Red Magic 5S. I dokładnie tego samego dnia chiński producent oficjalnie pokaże światu swoją nową ładowarkę. Z racji tego, że akcesorium to będzie oferować moc aż 120 W możemy być wręcz pewni, że nadchodzący flagowiec będzie wspierać szybkie ładowanie właśnie o takiej mocy. Ładowarka ta zostanie wyposażona w aż dwa porty USB-C oraz pojedynczy port USB-A. Sama konstrukcja nie różni się praktycznie niczym od tego, co widzieliśmy już na początku roku podczas premiery wersji o mocy 65 W.

Nubia zapowiada premierę ładowarki GaN o mocy 120 W

Zapewne ładowanie z mocą 120 W będzie możliwe jedynie wtedy, gdy podłączymy do ładowarki jedynie jedno urządzenie. Niemniej jednak możliwość ładowania aż trzech urządzeń, a w tym i zapewne laptopów wspierających Power Delivery powinna przypaść do gustu samym użytkownikom. Największą zaletą ładowarek wykorzystujących azotek galu mają być zdecydowanie mniejsze wymiary niż w przypadku tych opartych na krzemie. GaN nadal jest nowością, ale widać, że coraz to więcej producentów decyduje się na wykorzystanie go do produkcji półprzewodników potrzebnych do produkcji tranzystorów.

Zobacz także: Nubia Red Magic 5S trafi na rynek z Qualcomm Snapdragonem 865+

Największą zagadką pozostaje cena. Dla przypomnienia ładowarka Nubii zaprezentowana w kwietniu o mocy 65 W została wyceniona na 169 juanów czyli około 91 zł. I bardzo możliwe, że nadchodząca nowość chińskiego producenta będzie droższa z racji tego, że oferuje większą moc. Nadal nie wiemy czy doczekamy się premiery Nubii Red Magic 5S na rynku globalnym. Jeśli jednak smartfon ten pojawi się na Starym Kontynencie możemy być wręcz pewni, że będziemy w stanie zakupić także w Europie nową ładowarkę. Czekamy z niecierpliwością na kolejne informacje!

Co myślicie o nadchodzącej ładowarce Nubii? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!