Odbieranie przesyłek InPost bez jakichkolwiek kodów? Teraz wystarczy do tego smartfon

InPost logo

Najnowsza aktualizacja aplikacji InPost przynosi nam zupełnie nowe rozwiązanie, które może okazać się wyjątkowo wygodne podczas świątecznego szału zakupowego. Teraz nie będziemy musieli podchodzić do ekranu i podawać numeru telefonu oraz kodu przesyłki czy skanować kod QR. Do otwarcia skrytki wystarczy nas smartfon z aplikacją!

Aplikacja InPost z nową funkcją

Nowość tak naprawdę już pojawiła się w najnowszej aktualizacji aplikacji InPost. Otwieranie paczek poprzez komunikację Bluetooth z Paczkomatem ma działać zarówno na smartfonach z Androidem jak i iOS. W najbliższym czasie jakieś 95% Paczkomatów otrzyma wsparcie dla otwierania skrytek bezpośrednio z poziomu naszego smartfona. To ma znacząco zmniejszyć kolejki, które w szczególności w okresie świątecznym, tworzą się w oczekiwaniu na dostęp do ekranu. W przyszłości mamy otrzymać także możliwość nadawania przesyłek bez konieczności wbudowanego wyświetlacza.

Odbieranie przesyłek InPost bez jakichkolwiek kodów? Teraz wystarczy do tego smartfon

Jak zatem będziemy teraz odbierać przesyłki z Paczkomatu? Niezwykle prosto! Osoby posiadające zainstalowaną aplikację i znajdujące się w odległości maksymalnie 10 metrów od urządzenia InPost będą mogli przy pomocy kilku kliknięć na swoim smartfonie otworzyć skrytkę, w której znajduje się wyczekiwana paczka. Co ciekawe Paczkomaty będą w stanie komunikować się z kilkoma klientami w tym samym czasie, a co za tym idzie wydawania przesyłek powinno odbywać się zdecydowanie szybciej. Mam wrażenie, że nowe rozwiązanie InPost jest wręcz fenomenalne i jeśli w praktyce będzie działało to szybko i sprawnie to za jakiś czas jedynie mała część użytkowników może korzystać z wbudowanego w Paczkomaty wyświetlacza.

Zobacz także: Wow, InPost obniża ceny swoich usług!

Musimy pamiętać, że aktualizacja aplikacji może nie trafić do wszystkich jej posiadaczy w tym samym czasie. Ja ją już otrzymałem i w zmianach pojawia się wzmianka na temat możliwości otwierania skrytek przy pomocy naszego smartfona i połączenia Bluetooth. Niemniej jednak sam tego jeszcze nie testowałem i z niecierpliwością czekam na pierwszą okazję!

Co myślicie o nowym rozwiązaniu InPost? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!