Ta konsola wygląda jak Nintendo Switch z Ubuntu!

Ta konsola wygląda jak Nintendo Switch z Ubuntu!

Nintendo Switch to popularna konsola przenośna, która jednak nie należy do najtańszych. Jeśli jednak nadal szukamy handhelda aby pograć w gry retro, to możemy zdecydować się na przykład na ODroid Go Super – konsolę z Linuxem!

ODroid Go Super

Co to ODroid Go Super? Jest to przenośna konsola do gier, która swoim wyglądem przypomina Nintendo Switch. Została ona wyposażona w pięciocalowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, a także w dużą baterię 4000 mAh oraz w dwa analogi. Sercem konsoli jest procesor Rockchip RK3326 ARM współpracujący z jednym gigabajtem pamięci RAM. Całość działa pod kontrolą systemu Ubuntu 20.04 LTS. Nie zabrakło złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, portu USB 2.0 oraz 10-pinowego złącza GPIO.

Jak widzicie, specyfikacja nie jest powalająca ale taka być nie musi. Jest to przede wszystkim konsola, na której będziemy grać w gry retro, chociażby te z PSP. Oczywiście dostęp do Linuxa da możliwość robienia innych rzeczy – chociażby budowania i testowania aplikacji pod procesory ARM. Myślę, że też uda się przenieść cześć projektów z Raspberry Pi właśnie na ODroid Go Super, a to dzięki złączu GPIO. Niestety nie wiemy czy konsola zaoferuje łączność WiFi oraz Bluetooth.

Warto przeczytać: Elementary OS 6 będzie najlepszym Linuxem na laptopy! Wszystko dzięki gestom

ODroid Go Super trafi do sprzedaży już pod koniec stycznia 2021 roku. Cena? Nie jest zbyt wysoka (ale też niezbyt niska) i wynosi 80 USD, co aktualnie daje niecałe 300 złotych.

Co myślicie o ODroid Go Super? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!