OLX może realnie zagrozić Allegro – platforma wkrótce doda płatności online!

olx logo

OLX to niezwykle popularna platforma sprzedażowa, na której można znaleźć prawie wszystko, w przeróżnej kondycji i cenie. Serwis ten miał jedną poważną wadę – nie był żadnym pośrednikiem przy sprzedaży. Było to, a właściwie wciąż jest, miejsce do ogłaszania chęci pozbycia się czegoś. Niestety, rodziło to pole do oszustw…

Sytuacja może się niebawem zmienić, albowiem OLX planuje wprowadzenie ważnych zmian

Jeśli kiedykolwiek korzystaliście z usług OLX, to pewnie wczoraj, bądź dziś otrzymaliście email. Ja otrzymałem go wczoraj i początkowo zignorowałem go jak wiele wiadomości, które mnie atakują z każdej strony. Później coś mnie jednak tknęło, żeby sprawdzić dokładniej swoją pocztę i w razie czego usunąć niepotrzebne maile. Dowiedziałem się dzięki temu czegoś ciekawego, mianowicie OLX szykuje dużo zmian w regulaminie. Szczególnie interesująca jest ta, która została wymieniona na liście jako pierwsza.

OLX może realnie zagrozić Allegro – platforma wkrótce doda płatności online!

Tak, już niebawem na OLX pojawi się wsparcie dla płatności online oraz system ochrony kupujących. Dzięki temu będziemy mogli płacić za kupione przedmioty poprzez platformę i łatwiej będzie się ubiegać o swoje w przypadku oszustwa. Zmiany w regulaminie, które obejmą również omawiane tu płatności, będą obowiązywać od 9 września tego roku. Nie wiadomo jednak kto będzie operatorem płatności, ani nawet kiedy dokładnie miałyby się one pojawić na OLX. To wszystko pozostaje otwartą kwestią, o której będziemy Was informować gdy tylko dowiemy się czegoś więcej.

Zobacz też: Desktopowy Facebook Messenger dostanie ważną funkcję

OLX może tym ruchem zagrozić Allegro w kwestii sprzedaży i kupna przedmiotów od osób prywatnych. Jak wiadomo Allegro promuje teraz swoją usługę Allegro Lokalnie, która miała być lepsza dla tego typu transakcji, niż OLX. Opinie na jej temat są jednak różne, częściej słyszałem jednak te negatywne, więc ruch ze strony ich głównego konkurenta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Musimy poczekać tylko na nieco więcej konkretów, zanim wydamy swoją opinię na ten temat.

Czego jeszcze, według Was, brakuje na polskich platformach sprzedażowych? Napiszcie w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!