Koniec tanich przesyłek OLX? Mogą kosztować nawet 50 złotych

olx logo

W ostatnim czasie zakupy na OLX były często nie lada gratką. Serwis często oferował tanie Przesyłki OLX, gdzie już za 1 złotówkę lub 5 złotych mogliśmy kupić przedmiot z dostawą do paczkomatu. Jak informuje serwis cashless.pl, niedługo ta sytuacja może ulec zmianie. Operator serwisu zapowiedział wprowadzenie nowego regulaminu świadczonych przez siebie usług.

OLX wprowadza nowe prowizje

Nowe warunki korzystania z usług OLX zostaną wdrożone pod koniec października tego roku. Zmiany obejmują wprowadzenie nowej opłaty związanej ze skorzystaniem przez klientów z oferty Przesyłki OLX oraz Płatności OLX. Co ciekawe, maksymalna prowizja za skorzystanie z obu tych usług może wynieść nawet 50 złotych. Sądzę, że takie coś bardzo zniechęci klientów do kupowania na oeliksie. Opłata bowiem ma być doliczona do ceny przedmiotu, więc ponosić będzie ją osoba kupująca.

Płatności OLX oraz Przesyłki OLX powstały, aby zminimalizować szansę na trafienie na oszusta. Wygląda jednak na to, że wkrótce za dodatkowe poczucie bezpieczeństwa będzie trzeba dopłacić.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!