ONLYOFFICE 7.1 już jest! Świetny pakiet biurowy stał się jeszcze lepszy!

ONLYOFFICE
ONLYOFFICE w GNOME Software

Świat Open Source jest bogaty w mnóstwo ciekawych aplikacji. Jedną z najciekawszych zdecydowanie jest ONLYOFFICE. Jak się okazuje, pakiet biurowy został wydany w wersji 7.1.

ONLYOFFICE 7.1

ONLYOFFICE to niezwykle dobry pakiet biurowy. Jego zaletami są nowoczesny interfejs, wysoka kompatybilność z formatami Microsoft Office oraz dostępność. Aplikację zainstalujemy na niemalże każdym systemie operacyjnym, w tym na Linuxie, iOS, Androidzie i… serwerze. Tak, możemy nawet postawić ONLYOFFICE na własnym serwerze i dowolnie edytować dokumenty. Sam mam na serwerze Collabora Office, jednakże ta aplikacja jest kompatybilna z ONLYOFFICE. Dzięki temu mogę dowolnie edytować dokumenty z poziomu ONLYOFFICE na iPadzie. A aplikacja tego pakietu biurowego na każdej platformie jest wygodna, rozbudowana i po prostu świetna.

ONLYOFFICE na iPadzie
ONLYOFFICE na iPadzie

ONLYOFFICE 7.1 to przede wszystkim kolejne usprawnienia kompatybilności z formatami Microsoft Office. Dodano także nową zakładkę Widok, która pozwala nam zmieniać wygląd dokumentów czy interfejsu. Usprawniono również działanie formatów PDF, XPS i DjVu. Pojawiła się także opcja otwarcia hiperłącza w widoku dokumentu.

ONLYOFFICE
(fot. ONLYOFFICE)

Nowością jest też przerabianie plików PDF na DOCX. Co ciekawe, możliwym jest także otwieranie PDF-ów wewnątrz ONLYOFFICE. Z tego też powodu nie potrzebujemy korzystać z dodatkowych aplikacji. Ci, co lubią robić prezentacje, z pewnością pokochają nowe animacje. ONLYOFFICE 7.1 to także dostępność na urządzeniach ARM. Mowa tu jednak tylko o wersji self-hostowanej.

ONLYOFFICE
(fot. ONLYOFFICE)

ONLYOFFICE jest darmowy!

Już teraz możecie przetestować ONLYOFFICE kompletnie za darmo. Jest to wolna (przymiotnik od słowa “wolność”) i otwartoźródłowa aplikacja dostępna na wiele platform – Windows, macOS, Linux, iOS oraz Android. Zaraz obok LibreOffice (choć dla wielu ONLYOFFICE może okazać się lepszym wyborem) jest to kolejna świetna aplikacja, która pozwala nam w pełni zastąpić pakiet Microsoft Office.

Kliknij tutaj, aby pobrać ONLYOFFICE

Źródło: OMG!Ubuntu, ONLYOFFICE

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!